Że bajki Disneya powstają z myślą o dzieciach – to bardzo umowna kwestia. Nie ma chyba przesady w stwierdzeniu, że wiele z nich zasługuje na miano klasyków kina. Pierwsze przykłady z brzegu:  Dumbo albo Król Lew – pozycje, które przyciągają przed ekrany miliony widzów, łączą pokolenia, a ich walor edukacyjny sprawia, że wychowują się na nich całe pokolenia.

Kochacie bajki Disneya? Historia o słoniku Dumbo wraca w nowej wersji i wzruszy nawet dorosłych! [POLSKI ZWIASTUN]

Kiedy nowy „Król Lew” wejdzie na ekrany?

Jeśli dobrze wspominacie tę ostatnią, mamy dla was dobrą wiadomość! Na oficjalnym profilu Disneya właśnie ukazała się informacja, że już wkrótce na ekrany wejdzie remake kultowej produkcji Król Lew! Zgodnie z zapowiedzią nową wersję zapadającej w pamięć historii będziemy mogli zobaczyć 19 lipca 2019 roku.

Już sam trailer wywołuje falę wzruszenia i powoduje, że robi się ciepło na sercu. Zapowiedź otwiera scena przedstawienia zwierzętom królestwa nowego władcy w rytm dźwięków utworu Circle of life, czyli słodka zapowiedź późniejszych nieuniknionych zdarzeń, które niezależnie od tego ile razy będziemy oglądać te bajkę, przyjdzie nam opłakiwać w finalnych scenach.

Nowy „Król Lew” - dubbing

Mocną stroną filmu będzie nie tylko obraz (mamy na myśli niezwykle realistyczną grafikę komputerową), ale także dźwięk. Jako ciekawostkę możemy zdradzić, że postaci Simby głosu użyczy Donald Glover (artysta na swoim Twitterze napisał wymownie: nie mogę się doczekać, aż będę królem), Nala przemówi głosem Beyonce, a Mufasa - Jamesa Earla Jonesa

W internecie już pojawiły się głosy sceptyków, zgodnie z którymi Król Lew to jeden z tych klasyków, których nie powinno się ruszać (bo też nie ma takiej potrzeby). Ale naszym zdaniem starczy jeden rzut oka na zapowiedź i wiadomo, że nowy Król Lew będzie najbardziej wyczekiwaną produkcją 2019 roku! Zgodzicie się?

„Listy do M. 3”, „Nowe oblicze Greya” i oscarowy „Kształt wody” już niebawem w telewizji! Gdzie je obejrzeć?