W przypadku Króla tygrysów, nowego serialu dokumentalnego Netflixa, spokojnie można mówić o fenomenie. Produkcja pojawiła się na platformie pod koniec kwietnia i w ciągu 10 dni od premiery obejrzało ją (według wyliczeń firmy Nielsen) ponad 34 miliony widzów, czyli więcej niż miało to miejsce w przypadku 2. sezonu jednego z największych serialowych hitów Netflixa, Stranger Things. Wszystko za sprawą Joe Exotica, ekscentrycznego właściciela ogrodu zoologicznego, w którym hoduje przede wszystkim dzikie koty oraz oraz perypetii kilku innych bohaterów, które podobnie jak Exotic, z opieki nad lwami czy tygrysami uczyniły biznes swojego życia.

Jednym z najciekawszych wątków serialu Król tygrysów jest sprawa Carole Baskin, właścicielki ogrodu zoologicznego Big Cat Rescue, której drugi mąż Don Lewis zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Joe Exotic ma na ten temat swoją teorię. Uważa, że Carole Baskin dosłownie rzuciła byłego męża na pożarcie tygrysom, a jego zwłoki zakopano gdzieś na terenie Big Cat Rescue. Co na to Carole? Oczywiście wszystkiego się wypiera i oskarża Exotica o bezpodstawne zarzuty, choć oficjalne śledztwo w tej sprawie faktycznie pozostawia wiele do życzenia. Joe Exotic obecnie przebywa w więzieniu dosiadując wyrok 22 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad zwierzętami oraz zlecenie morderstwa właśnie Carole Baskin. Ta, podobnie jak Exotic, cieszy się obecnie sporą popularnością. Dlatego zdecydowano, że również zasługuję na serial z nią w roli głównej.

Seriale hiszpańskie na Netflix to nie tylko „Dom z papieru” i „Szkoła dla elity”. Co jeszcze warto obejrzeć? >>>

Król tygrysów – powstanie kontynuacja serialu Netflixa!

Produkcja będzie nosiła tytuł Invesigating the Strange World of Joe Exotic i wyprodukuje ją stacja ID. Ma ona odkryć tajemnice, które zna tylko Joe Exotic, a także zaoferować widzom ekskluzywne materiały, jakich nie zobaczyliśmy w serialu Netflixa. Nie wiadomo, kiedy Invesigating the Strange World of Joe Exotic trafi na ekrany, ale twórcy z pewnością będą chcieli wypuścić go jak najszybciej, jeszcze na fali serialu Król tygrysów, która bez wątpienia nie opada.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla fanów tej historii. Pisaliśmy ostatnio, że Król tygrysów będzie miał kontynuację również w postaci dodatkowego odcinka. Zdradził to jeden z bohaterów serialu, były wspólnik Joe Exotica, Jeff Lowe. Netflix początkowo milczał w tej sprawie, ale dzisiaj potwierdził, że 12 kwietnia na platformie wyląduje epizod pt. The Tiger King and I. I pojawią się w nim John Reinke, Joshua Dial, John Finlay, Saff, Erik Cowie, Rick Kirkman oraz Jeff i Lauren Lowe, którzy prawdopodobnie mają w zanadrzu jeszcze sporo smaczków dotyczącej znanej wam już historii. Jak widzicie na liście brakuje Exotica, który jak wspomnieliśmy przebywa w więzieniu, a także Carole Baskin. Ale to chyba was nie dziwi, prawda? 
 

„Unorthodox” to nowy serial Netflixa, którego nie będziecie mogli zapomnieć. Powstał na podstawie poruszającej książki >>>