Meghan Markle i książę Harry u Oprah Winfrey: Szczerze o relacjach z Kate i Williamem

Na tę rozmowę wszyscy czekali. Tym bardziej, że na kilka dni przed jego emisją Oprah Winfrey wyznała, że to najlepszy – czytaj: najbardziej szczery – wywiad, jaki przeprowadziła w całym swoim życiu. I nie były to tylko puste słowa. Wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym i Meghan Markle na światło dzienne wyszedł w niedzielę, 7 marca 2021 roku (w Polsce będzie można go obejrzeć dzień później, tj. 8 marca o godzinie 20.30 na TVN24) i rzeczywiście – książęca para nie mogłaby się otworzyć bardziej. Dowód? Meghan Markle przyznała, że miała myśli samobójcze, oboje ujawnili także nie tylko płeć swojego drugiego dziecka, ale i fakt, że tuż przed oficjalną ceremonią w Windsorze, wzięli sekretny ślub! Meghan i Harry szczerze opowiedzieli też o tym, jak wyglądają ich relacje z księciem Williamem i księżną Kate Middleton.

Meghan Markle o tym, jak Kate doprowadziła ją do łez

O tym, że nie są najlepsze mówiono od dłuższego czasu, a po megxicie skala tylko urosła. Początkowo „na tapecie” były relacje Meghan Markle z Kate Middleton. Wybranki księcia Harry'ego i księcia Williama od początku nieustannie ze sobą porównywano. Pojawiały się także głosy, że nie są w najlepszych stosunkach, co negatywnie wpływa na relację braci. Winną wszystkiemu miała być oczywiście Meghan. Kroplą, która przelała czarę goryczy była plotka, zgodnie z którą Meghan miała doprowadzić Kate do łez. Jak się okazuje, było jednak odwrotnie. „To był punkt zwrotny” –  w wywiadzie z Oprah Winfrey wyznała Meghan, dodając, że to właśnie wtedy wszystko się zmieniło. A stało się w tygodniu poprzedzającym ślub Meghan i Harry'ego.

„Nie mówię tego, żeby kogokolwiek zdeprecjonować, to był naprawdę ciężki tydzień, a ona była naprawdę czymś zmartwiona. Przeprosiła mnie później, przyniosła mi kwiaty i liścik z przeprosinami. Zrobiła to, co i ja bym zrobiła, wiedząc, że kogoś skrzywdziłam (...)” – opowiedziała Meghan. I dodała: „Nie chciałam, żeby to kiedykolwiek wyszło na światło dzienne. Nigdy. Nawet zaraz po tym, jak to się stało. Chroniłam to przed światem”. W wywiadzie z Oprah wyznała jednak, że do zdarzenia doszło tuż przed ślubem, a zaczęło się od tego, że Kate nie była zadowolona z sukienek dla dziewczynek, które podczas ceremonii miały sypać kwiaty. „To mnie przybiło” – wyznała, podkreślając, że liczyła raczej na wsparcie, tym bardziej, że miała wówczas sporo stresu, spowodowanego między innymi sytuacją z ojcem (którego, jak wiadomo, ostatecznie na ślubie nie było). Markle powiedziała, że wybaczyła Kate, ale sytuacja, w której to ona była obwiniana za coś, gdy tak naprawdę to ona była ofiarą, była dla niej trudna do zniesienia. Od tamtego momentu już nic nie mogło być jak dawniej.

Książę Harry o relacjach z bratem, księciem Williamem

Wygląda na to, że ziarno prawdy jest także w plotkach, zgodnie z którymi w nienajlepszych stosunkach są synowie księżnej Diany. I choć Harry w wywiadzie z Oprah był dyplomatyczny i bardzo powściągliwy na ten temat, potwierdził to, co mówił już wcześniej – „że podążają teraz zupełnie innymi ścieżkami”. Podkreślił jednak, że bardzo kocha Williama. „Jest moim bratem, razem przeszliśmy przez piekło i mamy wspólne doświadczenia” – powiedział. Niestety, w tej chwili trudno znaleźć im wspólny język.

Książę Harry o relacjach z królową Elżbietą i księciem Karolem

Nieco więcej Harry opowiedział o tym, jak wyglądają teraz jego relacje z babcią, królową Elżbietą i ojcem, księciem Karolem. A właściwie, jak... nie wyglądają. Harry powiedział, że chyba nigdy nie rozmawiał z babcią tak często jak w 2020 roku (w związku z megxitem – przyp. red). I jest ona chyba najbliższą, najbardziej przychylną mu osobą. Wyznał jednak, że jego ojciec z czasem przestał odbierać od niego telefony (teraz na szczęście już się to zmieniło). „Mamy wiele do przepracowania” – wyznał Harry. I dodał: „Jestem zawiedziony, bo przecież ojciec przeszedł przez podobne rzeczy co ja, powinien wiedzieć, co czuję, a Archie jest jego wnukiem. Ja zawsze będę go kochać”. Zaznaczył także, że wydarzyło się wiele złych rzeczy, ale priorytetem dla niego jest uzdrowienie relacji z rodziną. Czy mu się to uda? Czas pokaże.