Nie cichną echa radykalnej decyzji Meghan Markle i księcia Harry'ego o zrezygnowaniu z roli wysokich rangą członków rodziny królewskiej. Chociaż dla wielu była ona zaskoczeniem, wśród dziennikarz i królewskich ekspertów nie brakuje opinii, że "Megxitu" można było się spodziewać. Źródła brytyjskiej prasy twierdzą, że już podczas ciąży Meghan, Harry zdecydował się zerwać kontakty ze swoimi bliskimi przyjaciółmi i większość jego dawnych kolegów nie ma dziś jego numeru telefonu. Dobrą relację posiada już w zasadzie tylko z ojcem chrzestnym Archiego, Charliem van Straubenzee. Mówi się też wprost, że amerykańska aktorka rozbiła całą rodzinę królewską, a zwolennikiem tej tezy są m.in. znany dziennikarz Piers Morgan oraz przyrodnia siostra Meghan, Samantha Markle.

Meghan Markle rozbiła brytyjską rodzinę królewską?

Samantha Markle udzieliła niedawno wywiadu, w którym pokusiła się o odważne stwierdzenie, że Meghan najpierw rozbiła własną rodzinę, a następnie to samo zrobiła z brytyjską rodziną królewską. Siostra księżnej Sussex wyznała też, że ciężko jej uwierzyć, aby para nagle zapragnęła usunąć się w cień, podczas gdy przez całe swoje życie Meghan chciała, aby zwracano na nią uwagę.

- Nie wierzę w to, że Meghan rezygnuje z obowiązków, aby usunąć się w cień i nagle zacząć żyć z dala od błysku fleszy. Przecież doskonale wiedziała, na co się pisze (...) Nagle chce być niezależna? Po tym, jak rodzina królewska zorganizowała im ślub i płaciła na nią miliony? (...) Mówiłam to już wcześniej - jeśli potrafiła rozbić naszą rodzinę, to samo zrobi z Waszą. Wtedy świat ze mnie drwił. Zarzucano mi, że jestem zazdrosna, a ja po prostu byłam szczera. Mogłabym teraz powiedzieć - a nie mówiłam? - powiedziała w wywiadzie dla Inside Edition Samantha Markle.

Meghan i Harry: życie po "Megxit"

Obecnie Meghan Markle przebywa w Kanadzie, a książę Harry został w Wielkiej Brytanii, gdzie razem z zespołem nadal negocjuje warunki ustąpienia dotyczące pieniędzy, tytułów i ustanowienia międzynarodowej marki handlowej. Wydaje się, że mimo krążących wokół nich kontrowersji, para stara się nieprzerwanie wykonywać swoje książęce obowiązki. Wczoraj na Instagramie @sussexroyal mogliśmy zobaczyć pierwsze wystąpienie Harry'ego od ogłoszenia "Megxitu". W opublikowanym wideo ogłosił, że organizowane przez niego od lat igrzyska Invictus Games (międzynarodowe wielodyscyplinarne zawody sportowe skierowane do żołnierzy i weteranów wojennych rannych w misjach w kraju i poza granicami), w 2022 roku odbędą się w Niemczech.

W tym samym czasie Meghan Markle złożyła niezapowiedzianą wizytę w Downtown Eastside Women's Center w Vancouver, gdzie zaoferowała swoje wsparcie i poprawę nastrojów wśród personelu, a także odwiedziła feministyczną organizację Justice For Girls.

ZOBACZ TEŻ: KRÓLOWA ELŻBIETA II wydała oświadczenie w sprawie Meghan i Harry'ego!