Gdyby każda z nas trafiła do takiej ginekolożki jaką jest autorka tej książki, miałybyśmy co najmniej o połowię mniej problemów w swoim życiu intymnym, zdrowotnym i seksualnym. Dobrze, że dr Jen Gunter przynajmniej wpadła na pomysł, aby ze swoimi nie-pacjentkami podzielić się wiedzą w formie tak szczegółowej i rzetelnej książki, jaką jest Biblia waginy (wydawnictwo Marginesy). Jest to absolutne kompendium wiedzy weryfikujące wszystko, co myślisz (często niewłaściwie) na temat swojej cipki. Od wyglądu, przez zapach, depilację, dolegliwości, higienę, środki czystości podczas okresu. Na każde, dosłownie każde pytanie, jakie chciałabyś zadać idealnemu ginekologowi jest w tej książce odpowiedź. Na przykład, czy używać chusteczek do higieny intymnej, czy noszenie stringów jest problemem i czy jest ważny sposób w jaki pierzemy bieliznę.


Jak wygląda w Polsce dostęp do pomocy ginekologicznej dla nastolatek? >>>
 

Lata pracy, setki pacjentek i ogrom rzetelnej wiedzy – to wszystko sprawia, że nie wyobrażamy sobie, abyście mogły nie przeczytać tej książki. Dr Gunter jest zabawna, bezpośrednia i przede wszystkim totalnie wiarygodna. I jeszcze coś – interesuje ją nie tylko zdrowie i potencjalna ciąża pacjentki, ale też jej życie seksualne. Po prostu wie do czego najczęściej używamy swojej pochwy i chcę pomóc każdej dziewczynie, aby omijały ją wszelkie niedogodności, także w tym względzie. Każdy rozdział podsumowuje skrótową tabelką z faktami (czy widziałaś np. że nie istnieje coś takiego jak dieta przeciwgrzybicza?)  

Generalnie tak, jest to książka tak ważna dla kobiecego zdrowia jak dla niektórych Biblia, stąd tytuł, choć może budzący kontrowersje, można nazwać uzasadnionym. Swoją drogą ciekawe, czy Koran waginy by przeszedł? ;) 

Niezależnie od tego co myślisz o tytule – jeśli masz właśnie przerwę w lekturze – przeczytaj. Jeśli nie masz – kup na później. Już nigdy nie będziesz się wstydzić tego, że masz cipkę. Obiecujemy!


Gabinety ginekologiczne 24h – gdzie w Polsce? >>>

 

Zobacz także: