Relacje w związkach nie są zerojedynkowe, a to, co kiedyś wydawało się nam oczywiste, w praktyce okazuje się zupełnie inne. Zakończenie bajek „żyli długo i szczęśliwie” dało nam pewność, że kiedy zakochamy się z wzajemnością, nic już nie stanie nam na przeszkodzie do (wspólnego) szczęścia. Tymczasem w związkach z długim stażem (ale nie tylko) uczucie zabija codzienność, obowiązki domowe i zawodowe, narastająca frustracja, wynikająca z osłabienia namiętności, wychowywanie dzieci – jednym słowem: proza życia. Nic nie przychodzi samo, co dotyczy również związków. O związki należy dbać, uczucie pielęgnować, a namiętność podsycać. Sztuka życia z drugim człowiekiem to wspaniała przygoda, ale również bardzo trudna sprawa. Z pomocą przychodzi książka Sztuka życia razem, autorstwa psycholożki i terapeutki Dr Daphne De Marneffe.

[KSIĄŻKA TYGODNIA] „Challenge Accepted” – pierwsza książka Celeste Barber, czyli niekwestionowanej #InstaQueen! >>>

Książka Sztuka życia razem dr Daphne De Marneffe wyjaśnia, jak nie dać się rutynie w związku

Dr Daphne De Marneffe na przykładzie historii swoich pacjentów w prosty sposób tłumaczy, skąd biorą się niektóre uczucia i zachowania, typowe dla wielu osób, będących w stałych i długofalowych związkach. Wyjaśnia podłoże zarówno psychologiczne, jak i biologiczne. Dzięki temu, że czytelnik ma podane przykłady „z życia wzięte”, utożsamia się z bohaterami, przekłada ich historie na swoje życie i wyciąga wnioski. To nie jest psychologiczny poradnik, który punktuje zasady udanego pożycia małżeńskiego i w tym właśnie tkwi sukces książki Sztuka życia razem.

Co ciekawe, Sztuka życia razem to książka nie tylko dla par i małżeństw. Jest zbiorem cennych informacji np. na temat tego, co dzieje się w naszej głowie, gdy się zakochujemy, opisuje mechanizmy. Cenne wnioski i wytłumaczenie niektórych spraw znajdą w niej single, co może być pomocne zarówno w przyszłości, gdy , jak i może pomóc zrozumieć pewne mechanizmy z przeszłości. Jeśli szukacie lekkiej, ale mądrej książki na letnie wieczory lub urlop, ta pozycja to idealny wybór.