O tym, że książę George i księżniczka Charlotte będą mieli rodzeństwo, plotkowano już od jakiegoś czasu. Jednak Pałac Kensington milczał w tej sprawie. W końcu jednak mamy oficjalne potwierdzenie, że książęca para spodziewa się kolejnego potomstwa! 

Ich Królewskie Wysokości Książę i Księżna Cambridge mają wielką przyjemność ogłosić, że Księżna Cambridge spodziewa się ich trzeciego dziecka - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Pałac Kensington.

Z oświadczenia dowiadujemy się również, że członkowie obu rodzin oraz królowa Elżbieta II nie kryją radości, że na świecie pojawi się kolejny potomek rodziny królewskiej. Podano również informację, jak czuje się przyszła mama. Okazuje się, że księżna Kate, podobnie jak w przypadku poprzednich ciąż, cierpli na dokuczliwe nudności oraz wymioty, co będzie miało zdecydowany wpływ na ograniczenie jej działalności publicznej. 

Czy wiadomo już, jakiej płci będzie trzeci potomek księcia Williama i księżnej Kate? Od momentu ogłoszenia tej radosnej nowiny, w mediach trwają oczywiście spekulacje na ten temat. Pierwsze szczegóły podaje tabloid In Touch. Według informatora magazynu kolejną pociechą książęcej pary będzie dziewczynka. Czyli podobno tak, jak wymarzyli sobie rodzice. A kiedy kolejne royal baby przyjdzie na świat? Wszystko wskazuje na to, że księżniczkę przywitamy na świecie wiosna przyszłego roku, nie wiadomo jednak dokładnie, czy w już w marcu, czy dopiero w maju. Z pewnością nie zmieni się jednak miejsce porodu. Podobnie, jak miało to miejsce 22 lipca 2013 roku w przypadku George'a oraz 2 maja 2015, czyli w dzień narodzin księżniczki Charlotte, poród zostanie przyjęty w londyńskim szpitalu św. Marii. 

Cały czas pozostaje jeszcze kwestia imienia księżniczki. Kilka typów mają już firmy bukmacherskie. Według nich może być to Alicja - po drugiej córce królowej Wiktorii i po babce księcia Filipa, a także Elżbieta, Wiktoria oraz Aleksandra. Które podoba Wam się najbardziej?