Piąty sezon polskiej wersji „Love Island” był wyjątkowy pod wieloma względami. To w tej edycji po raz pierwszy do udziału w projekcie Casa Amor zaproszono kobiety, a nie, tak jak do tej pory, mężczyzn. Widzów zaskoczył też chociażby pierwszy w historii formatu powrót charyzmatycznych uczestników poprzednich serii show. Każdy, kto uważnie śledził „Love Island 5” wie również, że w tej edycji producenci zadbali o naprawdę dużą rotację mieszkańców „wyspy miłości”. Jedna z nowych singielek, Agnieszka, opuściła słynną willę w hiszpańskiej Andaluzji po zaledwie... kilkunastu godzinach od przybycia!

„Love Island 5” – kto znalazł się w finale programu?

Znacznie więcej czasu niż wspomniana wyżej uczestniczka w programie spędzili finaliści. Po długiej i skomplikowanej serii zaskakujących przetasowań, przykrych eliminacji i dramatycznych rozstań ostatecznie do finału dostały się trzy pary: Josie Kwaśniewska i Kuba Galica, Patrycja Izydorczyk i Mikołaj Cieśla oraz Aleksandra Fudala i Piotr Jakimczuk.

„Love Island 5” – która para wygrała?

Podczas jednego z ostatnich odcinków show okazało się, że zdaniem fanów programu najgorętszą parą jest Josie i Kuba, najbardziej irytującą Patrycja i Mikołaj, a Ola i Piotr zostali posądzeni o udawanie swojego uczucia. Patrycja poczuła się dotknięta opinią widzów.

Wolałabym być najbardziej irytującą, niż najmniej autentyczna - próbowała ją pocieszyć Ola.

Za to Josie i Kuba zostali również uznani za najzabawniejszych oraz najlepiej dopasowanych.

Cieszymy się, że ludzie odbierają nas w ten sposób - podsumował uwielbiany przez widzów góral z Zakopanego.

Trzy finałowe pary już wygrały uczucie w swoich związkach, ale kto zwycięży w programie? O tym zadecydują widzowie za pomocą aplikacji. Głosowanie potrwa tylko do końca piątkowego odcinka!

Wyniki głosowania, a tym samym zwycięzców „Love Island 5”, poznaliśmy podczas wielkiego finału. Dowiedzieliśmy się wówczas, że trzecie miejsce zajęli Ola i Piotrek.

Krótko potem prowadząca Karolina Gilon ogłosiła, że drugiej miejsce zajęli Patrycja i Mikołaj, a to oznacza, że po tygodniach wzruszeń, śmiechu, łez i zabawy decyzją widzów zwycięzcami piątej edycji programu „Love Island. Wyspa miłości” zostali Josie i Kuba.

Zobacz także:

Miłość czy pieniądze?

Kopertę ze 100 tysiącami złotych wylosował Kuba. Góral uśmiechnął się i powiedział, że on wybrał już dawno i zawartość koperty nie ma dla niego znaczenia. Zdecydował, że podzieli się wygraną ze swoją ukochaną. To oznacza, że zwyciężyła miłość!

Zaskoczeni?

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.