W 13. odcinku 18. sezonu „Kuchennych rewolucji” Magda Gessler pojedzie do Torunia, gdzie w centrum, w pobliżu Starego Miasta mieści się niewielki bar Masala Twist z kuchnią indyjską i tajską. Właścicielami są rodowici Nepalczycy: Prajwal i Ram. Prajwal przyjechał do Warszawy na studia i zaczął pracować jako kucharz w jednej z renomowanych restauracji indyjskich. Gotowanie stało się jego zawodem. Ram już jako 16-latek uwielbiał kuchnię. Przeprowadził się z Nepalu do Indii, a następnie do Dubaju, gdzie pracował w gastronomii. Kiedy kolega zaproponował mu wyjazd do Polski, zgodził się bez wahania. Doświadczenie, które posiadał, pozwoliło mu zostać szefem kuchni w warszawskiej restauracji indyjsko-tajskiej. Prajwal i Ram poznali się dopiero w Polsce, gdzie razem pracowali przez kilka lat. Ponieważ świetnie im się pracowało i lubili się, zaczęli myśleć o otwarciu własnej, choćby niewielkiej restauracji. Wtedy Ram znalazł w sieci informację, że za atrakcyjną cenę mogą zostać właścicielami baru z kuchnią indyjską w Toruniu. I tak też się stało. Co jednak z czasem poszło nie tak? Czytaj poniżej:

Kuchenne rewolucje – restauracja Masala Twist w Toruniu

Bohaterowie 13. odcinka 18. sezonu „Kuchennych rewolucji”, Prajwal i Ram, postanowili wykorzystać wiedzę i doświadczenie, które zdobyli w Polsce. Zdecydowali się na dużą kartę z daniami indyjskimi oraz z kuchnią tajską, nazywając bar Masala Twist. Przepisy zostały zmodyfikowane tak, aby sprostać polskim gustom. Ram zdawał sobie sprawę, że Polacy nie lubią ostrych potraw. Do swoich dań zaczął  dodawać więcej słodkiego smaku. Niestety zakup lokalu pochłonął prawie całe ich fundusze. Właściciele nie mogli pozwolić sobie na nowy wystrój baru, ale obaj uznali, że świetna kuchnia będzie bronić się sama. I rzeczywiście ich potrawami zachwyciła się jedna z ich klientek Sara – absolwentka technikum gastronomicznego, zafascynowana kulturą Indii. Dziewczyna początkowo po koleżeńsku pomagała właścicielom, ale szybko okazało się, że jest potrzebna i została zatrudniona jako kelnerka. Chociaż Sara docenia kuchnię Prajwala i Rama, to w Toruniu nadal jest zbyt mało entuzjastów ich talentu. Nieliczni, którzy u nich jadają, zawsze chwalą potrawy. Są jednak tygodnie, w których prawie nikt nie zagląda do „Masala Twist”, chociaż toruńskim starym miastem przechodzą w sezonie tłumy ludzi. Ram sam przyznaje, że zna się na gotowaniu, ale na ekonomii, czy zarządzaniu, czyli rzeczach związanych z prowadzeniem własnej restauracji już niestety nie. Dlatego kiedy sytuacja finansowa zaczęła być naprawdę krytyczna, Sara zaproponowała, że poprosi o pomoc Magdę Gessler.​ Czy gospodyni show „Kuchenne rewolucje” uda się na tyle odmienić oblicze restauracji, że ta szybko zacznie cieszyć się znacznie większym powodzeniem?

Kuchenne rewolucje – nowa nazwa restauracji Masala Twist

Po „Kuchennych rewolucjach” restauracja Masala Twist będzie nazywała się Żar Tandoori. Czynna jest od niedzieli do czwartku 12:00 do 22:00, a w piątki 12:00–23:00.

Kuchenne rewolucje - gdzie i kiedy obejrzeć?

„Kuchenne rewolucje” są emitowane na TVN o stałej porze - w czwartki o 21:30. Odcinek z restauracją Masala Twist w roli głównej można obejrzeć już dziś, w czwartek 29 listopada 2018 roku w TVN, a po emisji odcinka – także na player.pl.

ZDJĘCIA Magdy Gessler z planu programu „Kuchenne rewolucje” znajdziesz w naszej GALERII--->

WIDEO: Zapowiedź 13. odcinka obejrzysz zaś już teraz PONIŻEJ: