Podczas targów MWC 2017 (Mobile World Congress) w Barcelonie firma HMD Global, która po upadku fińskiego koncernu Nokia wykupiła prawa do wykorzystywania logotypu marki, zaprezentowała po 17 latach odświeżona i współczesną wersję kultowej Nokii 3310. Wygląd się zmienił, ale jedno pozostało bez zmian - bateria nadal wytrzyma nasze wielogodzinne rozmowy przez telefon.

Nokia 3310 była jednym z najchętniej kupowanych modeli kilkanaście lat temu. To między innymi ten model telefonu sprawił, że fińska firma była pionierem na rynku telefonii komórkowej. Oczywiście czasy się zmieniły i skandynawski gigant przespał erę smartfonów (przez co musiał zwinąć swój interes z branży), jednak do dziś kojarzony jest jako ten, który sprawił, że ludzie pokochali telefony komórkowej. 

Po 17 latach Nokia 3310 powróciła w odświeżonej wersji z dodatkowymi elementami, bez których współczesny telefon nie mógłby istnieć. I tak Nokia 3310 w 2017 roku wyposażona jest w tradycyjną klawiaturę (brak ekranu dotykowego), aparat o rozdzielczości 2 megapikseli, czytnik kart microSD. UWAGA! Pojawi się odświeżona wersja uwielbianej przez właścicieli tego telefonu gry Snake. Niezmiennie pozostanie żywotność baterii, dzięki której telefon może wytrzymać nawet 25 dni, a przez 22 godziny będziecie mogli rozmawiać przez nową Nokię bez potrzeby ładowania jej. Koszt odświeżonej Nokii 3310 to 49 Euro.