Tak, Kylie Jenner jest właścicielką 15 luksusowych samochodów. Jednak w podróż z Camarillo do Van Nys w Kalifornii, która samochodem trwałaby 45 minut, zdecydowała się wybrać jednym ze swoich prywatnych odrzutowców. Z racji tego, że członkinie klanu Kardashian-Jenner są nieco oderwane od rzeczywistości, można by przymknąć na to oko. Jednak, gdy w grę wchodzi ekologia, sprawy wyglądają zupełnie inaczej. 

Korzystanie z samolotów jest bardzo szkodliwe dla środowiska. Nie mówiąc już o prywatnych odrzutowcach, w których najczęściej siedzi jedna lub zaledwie parę osób, a zanieczyszczenie jest tak samo duże. Dlatego właśnie Kylie spotkała się z tak ogromną (i słuszną) krytyką. W końcu stoimy u progu katastrofy ekologicznej.

17-minutowy lot Kylie Jenner

Użytkownik Twittera działający pod nazwą @CelebJets wyliczył, że podróż z lotniska w Camarillo do Van Nuys trwała tylko 3 minuty. Później sprostował jednak, że lot trwał 17 minut.

Ale to nie wszystko. Trzy dni później Kylie, która najwyraźniej nie wzięła sobie do serca krytyki internautów i internautek, opublikowała na Instagramie zdjęcie. Widać na nim Kylie, która przytula się do swojego chłopaka – Travisa Scott’a. Para stoi na lotnisku, a w tle widać ogromne samoloty. Bierzemy mój czy twój? – zapytała celebrytka w opisie zdjęcia, czym jeszcze bardziej zdenerwowała obserwujących i obserwujące.

Kylie Jenner w ogniu krytyki za swój post na Instagramie

Internet wybuchł. Posypała się lawina krytykujących komentarzy. „Nie mogę się doczekać, jak Kylie Jenner nagra Instastories o świadomości klimatycznej, jakby ona jedna, swoim lotem, nie wyrządzała więcej szkody środowisku, co większość z nas” – czytamy na Twitterze. „Czyj bierzemy, aby zanieczyścić dzisiaj Ziemię?” – zapytał ironicznie użytkownik Instagrama. „Klimatyczna kryminalistka na pełen etat. Te samoloty nie powinny w ogóle latać” – napisał kolejny. Pomimo ogromnej krytyki zdjęcie zebrało ponad 8 milionów polubień. Jednak ilość komentarzy również jest imponująca. Ich liczba wynosi aż 37 tysięcy. To znacznie więcej niż mają jej ostatnie posty.

Internauci i internautki mają celebrytce dużo do zarzucenia. Oprócz komentarzy na temat zanieczyszczania środowiska, pojawiły się również te, które zarzucają Kylie i jej siostrom epatowanie bogactwem. Ludzie dziwią się, że to nadal jest modne oraz, jak bardzo, ociekające luksusami życie członkiń klanu Kardashian-Jenner jest oderwane od życia „zwykłych ludzi”.