Pierwsza wersja dramatu muzycznego A Star Is Born powstała w 1937 roku, a w oryginalnej wersji wystąpili Janet Gaynor i Fredric March, obydwoje nominowani do Oscarów za pierwszoplanowe role. Tegoroczny remake jest już trzecim i wygląda na to, że będzie kolejną hitową produkcją. Tym bardziej, że obsada robi wrażenie. Światową premierę filmu Narodziny gwiazdy zaplanowano na jesień, dokładnie 28 września. Natomiast w polskich kinach będziemy mogli go oglądać od 26 października.

Bradley Cooper jest odpowiedzialny za reżyserię oraz produkcję obrazu. Aktor wcielił się również w główną rolę męską, Jacksona Maine'a, gwiazdę muzyki country. U jego boku zagrała Lady Gaga, o której Bradley powiedział, że była niesamowita. Narodziny gwiazdy opowiadają historię muzyka country, który odkrywa talent nieśmiałej Ally i jednocześnie zakochuje się w niej. Dziewczyna za jego namową zaczyna występować. Jej kariera nabiera rozpędu, a Jackson nie umie poradzić sobie z tym, że Ally przyćmiła jego dokonania. Kilka dni temu opublikowano zwiastun filmu i przyznajemy, że miałyśmy ciary podczas oglądania!

Tom Hardy w roli włoskiego gangstera Ala Capone jest nie do poznania! Zobaczcie zdjęcia z planu >>>

Spektakularna kariera muzyczna nie przeszkadza jej w osiąganiu sukcesów w branży filmowej. Lady Gaga udowodniła, że ma talent aktorski. Autorka takich hitów jak Poker Face czy Alejandro zdobyła prestiżową statuetkę Złotego Globa za rolę w American Horror Story: Hotel. Odkąd zwiastun Narodziny gwiazdy trafił do sieci, pojawiło się wiele głosów o tym, że obraz ma szansę powalczyć o najważniejsze nagrody, w tym Oscary. Myślicie, że rola Ally zapewni artystce nominację do Nagród Akademii Filmowej?