Lady Gaga jak mało która gwiazda muzyki odnalazła się w świecie kina i telewizji. W swoim dorobku ma już m.in. nagrodzoną Złotym Globem rolę w serialu „American Horror Story: Hotel”, nominację do Oscara za występ w filmie „Narodziny gwiazdy” oraz liczne pochwały krytyków i widzów za kreację w głośnym „Domu Gucci”. Jak przystało na sławną wokalistkę, regularnie nagrywa też utwory, które zasilają soundtracki hitowych produkcji. Niesamowity sukces przeboju „Shallow” ze ścieżki dźwiękowej do „A Star Is Born” sprawił nawet, że Lady Gaga przeszła do historii jako pierwsza kobieta, która w jednym roku zdobyła Oscara, nagrodę BAFTA, Złotego Globa i Grammy.

Lady Gaga nagrała piosenkę do filmu „Top Gun: Maverick”

Fani muzyki filmowej w wykonaniu Lady Gagi mogą od niedawna cieszyć swoje uszy nową piosenką. 3 maja światło dzienne ujrzał bowiem jej premierowy utwór promujący film „Top Gun: Maverick”, czyli sequel kultowego obrazu z 1986 roku w reżyserii Tony'ego Scotta. 

Hold My Hand” to emocjonalna rockowa ballada, którą gwiazda tworzyła przez kilka ładnych lat. Ostateczną wersję kawałka pomógł jej nagrać BloodPop, czyli współtwórca takich hitów jak „Million Reasons” i „Rain On Me”. Dodatkowo w studiu nagraniowym wsparł ich producent Benjamin Rice („Shallow”, „I’ll Never Love Again” z „Narodzin gwiazdy” czy „Capital Letters” w wykonaniu Hailee Steinfeld z „Nowego oblicza Greya”).

„Hold My Hand” będzie hitem na miarę „Take My Breath Away”?

Jak można się było spodziewać, po premierze najnowszego utworu Lady Gagi posypały się porównania do legendarnego hitu ze ścieżki dźwiękowej do oryginalnego „Top Guna”. Choć od premiery „Take My Breath Away” w wykonaniu zespołu Berlin minęło już 36 lat, piosenka do tej pory uważana jest za jedną z najpiękniejszych piosenek o miłości. Czy „Hold My Hand” również zapisze się złotymi zgłoskami na kartach historii popu? O tym zdecydują słuchacze. Pewne jest jednak, że ambicje Gagi wykraczały daleko poza stworzenie majestatycznego love songu.

Chciałam stworzyć piosenkę, w której dzielimy się naszą głęboką potrzebą bycia zrozumianym i próbą zrozumienia siebie nawzajem, tęsknotą za bliskością, gdy czujemy się tak daleko, ale i umiejętnością doceniania bohaterów naszego życia (...) To list miłosny do świata w bardzo trudnych chwilach i po nich. Od tak dawna chciałam, żebyście ją usłyszeli - napisała artystka.

Światowa premiera filmu „Top Gun: Maverick” zaplanowana jest na 25 maja 2022 roku. Utworu „Hold My Hand” możecie w całości wysłuchać już teraz na platformie YouTube, jak i we wszystkich najpopularniejszych serwisach z muzyką.

Przeczuwacie hit?

Zobacz także:

--
W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.