Jak doszło do ich powstania?

Michel Maurer, założyciel marki Gumbies, zamieszkał wraz z rodziną w Australii w wieku 16 lat. Zafascynowany tamtejszą kulturą, a w szczególności aborygeńskim rytuałem przejścia w dorosłość (zwanego„walkabout”), który odcisnął na nim szczególne piętno, zachłysnął się wolnością,   przygodami i chęcią odkrywania czegoś nowego. Pragnął „prawdziwego życia” bez ograniczeń. Opuścił dom rodzinny i wyruszył do Stanów Zjednoczonych z głową pełną marzeń. Marzeń, które pod wpływem opowieści o pewnym słynnym szewcu, rozbudziły w nim kreatywność i zaczęły powoli stawać się czymś realnym. Łącząc zamiłowanie do wolności, prostoty i natury, stworzył pierwszy model flip-flopa. Początkowego do produkcji japonek używał starych opon, jednak z czasem projekt ewoluował i finalnie stał się idealnym połączeniem gumy z recyklingu, juty, pianki EVA oraz naturalnego płótna.

Islander to nieodzowny towarzysz wakacyjnych podróży, który na pewno zmieści się w Waszych walizkach. Co istotne, klapki są bardzo lekkie, więc spokojnie będziecie mogły spakować również ósmy strój kąpielowy i dziesiąte szorty bez obaw o przekroczenie limitu kilogramów.

Planujecie aktywny urlop? Japonki sprawdzą się wszędzie tam, gdzie liczy się wygoda bez żadnych kompromisów. Dla maksymalizacji komfortu w klapkach zastosowano dwuwarstwową podeszwę z pianką EVA, dającą optymalną amortyzację. Ponadto but ma świetną przyczepność, dokładnie odwzorowuje kształt stopy, a pasek pomiędzy palcami, uszyty z przyjemnego w dotyku materiału, zapobiega obtarciom nawet podczas całodziennych wędrówek. Całość sprawia, że każdy krok staje się przyjemnością, dając uczucie bezgranicznej swobody i luzu.

A gdyby tak jeszcze dołożyć designerski wygląd? Mamy dobrą wiadomość- bogactwo wzorów i kolorów zachwyci każdą kobietę (z Was)! Drapieżne cętki, romantyczne kwiaty czy klasyczne- w kolorach ziemi; każde są wyjątkowe, stworzone z dbałością o najmniejszy szczegół i w trosce o środowisko naturalne.

W myśl idei założyciela marki, Gumbies uwielbiają przygody, wolność, dobrą zabawę. Są wszędzie tam, gdzie liczy się krok w dobry styl i wyjątkowa wygoda. Flip flopy to niepowtarzalne spojrzenie na świat, to obietnica przygody i odrobiny australijskiego klimatu w każdym miejscu na świecie. Jeśli jakaś podróż może być jeszcze bardziej udana, to tylko za sprawą klapek Gumbies.