Francuska modelka i aktorka, rocznik '85, pochodzi z wielodzietnej rodziny związanej z przemysłem rozrywkowym. Dziadek Lea jest znanym francuskim producentem a matka aktorką. Nic więc dziwnego, że kariera Lea Seydoux także potoczyła się w stronę biznesu filmowego.

Jako dziecka marzyła, aby zostać sławną śpiewaczką operową, ale wiadomo jak to jest z dziecięcymi marzeniami... 

Ukończyła francuską szkołę aktorską Les Enfants Terribles i kurs aktorski w nowojorskim Actors Studio (ten sam, który ukończyli między innymi: Marlon Brando, James Dean, Dustin Hoffman, Tom Cruise, Al Pacino i Robert De Niro).

Na dużym ekranie zadebiutowała w 2006 roku w filmie "Mes Copines", a dwa lata później otrzymała nominację do prestiżowej, francuskiej nagrody Cezar w kategorii najbardziej obiecująca aktorka za rolę w filmie "La Belle Personne".

Później było już z górki. Pierwsze epizody w filmach reżyserów światowej sławy - u Quentina Tarantino wystąpiła w "Inglorious Basterds", u Ridley'a Scotta w filmie "Robin Hood", a u Woody'ego Allena w oscarowej produkcji "O północy w Paryżu".

Wystąpiła także u boku Toma Cruise'a w najnowszej produkcji "Mission Impossible - Ghost Protocol" i zagrała główną rolę w filmie "Życie Adeli - Rozdział 1 i 2" i dzięki któremu zdobyła prestiżową Złotą Palmę na festiwalu w Cannes.

Jednak Lea Seydoux nie skupia się tylko na karierze aktorskiej. Jako modelka wystąpiła w sesji zdjęciowej dla Vogue Paris, Numero, W, L'Officiel i Another Magazine.

Trzy lata temu została twarzą perfum Prady. W najnowszym filmie o przygodach Jamesa Bonda zagra dziewczynę tajnego agenta.

Czy będzie równie dobra jak jej poprzedniczki czyli na przykład: Olga Kurylenko, Famke Janssen,Caroline Munroe, Izabella Scorupco, Jane Seymour czy Kim Basinger.

Zobaczcie jak wygląda nowa dziewczyna Bonda >>>