Czasami trudno nam uwierzyć, że od premiery Gossip Girl minęło już 10 lat. A nawet ponad, gdyż dokładny jubileusz ten kultowy serial obchodził w zeszłym roku. Pod wieloma względami jest to ciągle bardzo aktualny temat, a nawiązań do słynnej Plotkary nie brakuje na każdym roku. Parę miesięcy temu miał premierę nowy serial Netflixa, Elite, którego fabuła bardzo kojarzy nam się z tym, co ponad dekadę temu działo się na Upper East Side. Choć życzymy tej kolejnej hiszpańskojęzycznej produkcji Netflix jak najlepiej, nie sądzimy, żeby udało jej się powtórzyć sukces Gossip Girl. Umówmy się - Plotkara jest tylko jedna! I zawsze będzie nam się kojarzyła z Blake Lively i Leighton Meester, czyli odtwórczyniami dwóch głównych ról, Sereny van der Woodsen i Blair Waldorf. 

ZOBACZ TAKŻE: [QUIZ]: Którą postać z serialu „Plotkara” przypominasz?

Leighton Meester wspomina pracę na planie Gossip Girl

Aktorki, którym udział w Plotkarze bez wątpienia przyniósł rozgłos i pociągnął dalej aktorską karierę, już z dystansem podchodzą do swoich ról w serialu i raczej w przeciwieństwie do fanek Gossip Girl nie żyją tym tak bardzo, jak kiedyś. Ale i tak nadal często pytane są o słynna produkcję. Ostatnio okazję, by powspominać Plotkarę miała Leighton Meester. Aktorka została bohaterką nowego numeru internetowego magazynu Porter Edit wydawanego przez luksusową platformę zakupową Net-a-Porter, gdzie zdradziła kulisy pracy na planie serialu. Które, jak się okazuje, wcale nie były takie kolorowe. Leighton spędzała w pracy szesnaście godzin dziennie, pięć dni w tygodniu. Co oznacza, że były takie dni, że w ogóle nie widziała słońca. 

Byłam bardzo młoda, gdy zaczęłam pracować na planieGossip Girl. Nagle wokół mnie znalazło się mnóstwo osób, czułam się obserwowana z każdej strony - mówi w wywiadzie Meester. Jeśli nie masz odpowiedniej dozy dystansu i nie przyjmiesz właściwej postawy, bardzo łatwo jest popaść w zakłopotanie w wyniku tego, jak ludzie cię traktują. Raz są dla ciebie mili, a raz oceniają twoje postępowanie, tak naturalne i typowe dla 20, 21-latki, a co więcej - zmuszają, by dzielić się nim publicznie. Nie chodzi o to, że prześladują mnie wspomnienia z tamtego okresu. To raczej dobry czas, by spojrzeć na tamte wydarzenia z perspektywy lat i już jako dorosła osoba stwierdzić, że nie były to do końca zdrowe środowisko pracy - wyznaje serialowa Blair. 

Te mocne i szczere słowa nie oznaczają jednak, że Leighton żałuje swojego udziału w Plotkarze. Uważa, że to był naprawdę „wspaniały czas" w jej życiu. Ale gdyby miała szansę, żeby jeszcze raz wrócić do tamtego okresu, z pewnością nie zdecydowałaby się na taki krok. 

ZOBACZ TAKŻE: Sceny, które usunięto z „Gossip Girl”, bo były zbyt odważne!