Linia kosmetyków H&M Conscious Beauty Collection to organiczne kosmetyki do włosów i ciała, wyprodukowane zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Już w lutym pojawią się w polskich sklepach H&M, w których znajduje się dział Beauty, a także w sprzedaży online. 

ZOBACZCIE LINIĘ PRODUKTÓW H&M CONSCIOUS BEAUTY COLLECTION >>>

“Oferowaliśmy już towary wyprodukowane zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju z naszej kolekcji modowej, a więc naturalnym krokiem było dla nas wprowadzenie takich produktów do oferty Beauty. Zawsze dążymy do tego, aby nasze produkty spełniały wysokie i godne zaufania standardy, zarówno pod względem produkcji, jak i użytych materiałów, a dzięki kolekcji Conscious udało nam się osiągnąć nawet więcej. Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować naszym klientom organiczne piękno, “ – powiedziała Sara Wallander, Concept Designer w H&M’s Beauty Department.

Linia Conscious Beauty Collection to 30 produktów do pielęgnacji ciała i włosów: od balsamów do ust, żele pod prysznic po szampony do włosów, a także krem do rąk, suchy szampon, dezodorant roll-on bez dodatku aluminium oraz innowacyjne produkty, takie jak olejek do włosów używany przed ich umyciem. W kolekcji pojawią się także trzy typy maseczek do twarzy, koloryzujące balsamy do ust w pięciu smakach (jagoda, wanilia, cytryna, cynamon i malina) oraz kremy do rąk.

ZOBACZCIE LINIĘ PRODUKTÓW H&M CONSCIOUS BEAUTY COLLECTION >>>

Opakowania wszystkich produktów wykonane są z materiałów pochodzących z odzysku oraz nadają się do recyklingu.

Linia do pielęgnacji ciała, która stanowi większość kolekcji H&M Beauty Conscious, występuje w dwóch współczesnych, opartych na aromaterapii zapachach, które nadają się zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet:

Witalizujący – składniki takie jak mandarynka, winogrona i limonka tworzą nowoczesny, poprawiający samopoczucie zapach.

Relaksujący – łączy w sobie składniki antystresowe, czyli lawendę, wetiwerię i rozmaryn..

H&M i Ecocert Ecocert jest globalnie rozpoznawalną, niezależną organizacją, która ustala normy i przyznaje certyfikaty dla produktów organicznych i naturalnych. Stempel Ecocert oznacza, że produkt spełnia najwyższe standardy. Aby zdobyć certyfikat Ecocert (kosmetyki H&M go posiadają), 95% wszystkich składników produktu musi być pochodzenia naturalnego (wliczając wodę), a co najmniej 10% składników musi pochodzić z organicznych plantacji.

Przedział cenowy linii to 22,90 pln – 39,90 pln.

ZOBACZCIE LINIĘ PRODUKTÓW H&M CONSCIOUS BEAUTY COLLECTION >>>