Jesień ma swój urok, ale kubek gorącej herbaty i książka nie zawsze skutecznie poprawiają nam nastrój. Długie i chłodne wieczory bardziej niż na kanapie wolelibyście spędzić w urokliwym miejscu? Znajdźcie kompana do zagranicznej eskapady lub zaplanujcie samotną wycieczkę. I nie przejmujcie się skromnym budżetem – okazało się, że koniec roku jest łaskawy dla podróżników.

Gap year - czy warto zrobić sobie w życiu przerwę? >>>

Jesienny wypoczynek – gdzie warto wybrać się w listopadzie?

Imprezowy Berlin, romantyczny Wiedeń lub klimatyczny Londyn? Jeżeli zawsze marzyliście o tym, aby odwiedzić te miasta, macie ku temu niepowtarzalną okazję. Według analizy przeprowadzonej przez platformę Skyscanner listopad jest najtańszym miesiącem, jeśli chodzi o podróżowanie. Ceny biletów lotniczych są nawet kilkadziesiąt procent niższe w porównaniu z pozostałymi miesiącami w roku. To chyba wystarczająca mobilizacja do tego, aby zorganizować weekendowy wypad za granicę i odkryć uroki (nie tylko) europejskich miast?

5 powodów, dla których warto odwiedzić hotel Puro na krakowskim Kazimierzu >>>

Wśród najtańszych kierunków, jakie wyszczególnił Skyscanner, znalazły się popularne turystyczne destynacje. Kilkudniowa wycieczka nie będzie Was jednak kosztować mnóstwo pieniędzy, ponieważ sporo zaoszczędzicie na transporcie. Niskie ceny obejmują na przykład wspomniany Wiedeń, miasto idealne na romantyczny weekend. Długie godziny spędzone w muzeach i pięknych kawiarniach naładują Wam baterie do działania na kolejne miesiące.

Wśród mniej popularnych, ale wciąż ciekawych destynacji znalazły się Kijów oraz Amman, czyli stolica Jordani, gdzie w listopadzie temperatura waha się od 18 do nawet 25 stopni! Dlatego jeżeli nie znosicie dobrze zimna i pragniecie oderwać się od jesiennej aury, to idealne miejsce dla Was. Nurkowanie w Morzu Czerwonym i podziwianie rafy koralowej możecie mieć już za 300 złotych – to mniej niż 1/3 średniej ceny biletów do Ammanu – zazwyczaj wynoszą one ponad 1000 złotych.

Sprawdźcie w galerii ceny biletów dla poszczególnych kierunków.