Listopadowy numer Glamour to numer wyjątkowy. Dlaczego? Po raz pierwszy w historii magazynu Glamour do produkcji wszystkich 17 międzynarodowych edycji listopadowego numeru zostały zatrudnione wyłącznie kobiety. W listopadzie Glamour jest #PoweredByWomen.

Na okładce polskiej edycji pojawiła się Martyna Wojciechowska, która idealnie uosabia kobiecą siłę, mądrość, wrażliwość i kreatywność. To nasza Wonder Woman! A sfotografowały ją trzy polskie fotografki - Iza Grzybowska, Zuza Krajewska i Gosia Turczyńska. Pokazały różne oblicza Martyny, a ona powiedziała nam co, według niej, znaczy być kobietą w dzisiejszych czasach.

W sesji Martyna pojawia się w T-shircie z hasłem Women Power Love, który specjalnie dla Glamour zaprojektowała Stella McCartney. Koszulki można już zamawiać online na stronie stellamccartney.com. Część dochodu z ich sprzedaży trafi na konto The Girl Project - inicjatywy amerykańskiej edycji Glamour, która wspiera edukację dziewczynek na całym świecie. 

Chciałyśmy pokazać, że Women Power to nie tylko hasło. Wspieramy waszą twórczość, chwalimy się waszym talentem i piszemy o tym, co dla nas ważne. Ale spokojnie, mężczyźni pracujący na stałe w redakcjach nie zostali ani pominięci, ani pokrzywdzeni w trakcie produkcji tego numeru… ;) 

Inicjatywie #PoweredByWomen towarzyszą filmy, na których kobiety - gwiazdy i czytelniczki Glamour - odpowiadają na pytanie: „Co to znaczy być kobietą?”. Jeden z nich mogliście zobaczyć już wczoraj na naszym profilu na Facebooku. Kolejny pojawi się niebawem. Planowana jest też akcja zachęcająca dziewczyny, do wrzucania zdjęć kobiet, które je inspirują. Chcemy wiedzieć, kto jest waszym wzorem. Śledźcie nasze kanały social media na bieżąco!