Kształt wody (The Shape of Water) to triumfator Oscarów 2018 w kategorii Najlepszy film. Do tej pory są tacy, którzy uważają, że były lepsze obrazy od tego w reżyserii Guillerma del Toro (Hobbit: Niezwykła podróż, Labirynt fauna), jak choćby Trzy billboardy za Ebbing, Missouri Martina McDonagha, którego twórcy również opuścili 90. oscarową galę ze statuetkami - Frances McDormand z nagrodę dla Najlepszej aktorki pierwszoplanowej, a Sam Rockwell z wyróżnieniem dla Najlepszego aktora drugoplanowego. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji przekonać się, czy Kształt wody zasłużył bądź nie, na nagrodę Amerykańskiej Akademii, niebawem będziecie mieć idealną okazję. Tuż przed świętami, 22 grudnia telewizja Canal+ zaplanowała emisję produkcji del Toro. Przypomnijmy, że Kształt wody to historia Elisy (w tej roli Sally Hawkins), wiodącej monotonną, samotną egzystencję, a nocami pracującą w sekretnym laboratorium rządowym. Kiedy pewnego dnia, wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest eksperyment, którego ofiarą pada niezwykła istota o zaskakujących mocach, jej życie zmienia się o 180 stopni. Elisa postanawia za wszelką ocenę oswobodzić przerażone stworzenie, a oprócz tego, nawiązuje się między nimi wyjątkowa więź. Jeżeli natomiast jesteście w tej grupie, która nie widziała Trzech billboardów za Ebbing, Misouri, Canal+ również daje Wam możliwość domowego seansu kilka dni później, czyli 25 grudnia. Świetnie się składa, bo to Boże Narodzenie, więc między jednym kawałkiem serniczka a drugim, na pewno znajdziecie chwilę na dobre kino. 

Nowe oblicze Greya w Canal+ już w grudniu!

Kolejnym kinowym hitem, który w grudniu trafi na mały ekran i także na antenę Canal+, będzie Nowe oblicze Greya. Jeżeli jesteście fanami filmowej serii zrealizowanej na podstawie bestsellerowych książek autorstwa E. L. James, ale jakimś cudem przeoczyliście trzecią już odsłonę z Dakotą Johnson i Jamiem Dornanem w rolach głównych, zasiądźcie przed telewizorem 22 grudnia. Co Was czeka? W tej części trylogii Christian (Jamie Dornan) i Anastasia (Dakota Johnson) pobierają się. Ich sielanka nie trwa jednak zbyt długo. Okazuje się bowiem, że zakochani nie do końca rozliczyli się z przeszłością. Ich szczęściu zagraża zawistny, żądny zemsty były szef Any, Jack Hyde (Eric Johnson).

Powstały gadżety erotyczne inspirowane filmem „Nowe oblicze Greya”! >>>

Listy do M. 3 jeszcze w listopadzie w Canal+

Jeszcze wcześniej, bo 24 listopada Canal+ wprowadzi Was z kolei w świąteczny klimat, który gdzieniegdzie da się już odczuć od dobrych dwóch tygodni. Wszystko za sprawą trzeciej części kultowego już filmu Listy do M.. W "trójce" grany przez Tomasza Karolaka staje przed nie lada wyzwaniem - musi odnaleźć swojego rezolutnego syna, który postanowił ruszyć w poszukiwaniu swojego zaginionego przed laty dziadka. Z kolei piękna prezenterka Karolina (Magdalena Różczka), która na co dzień uwodzi w radiu swoim głosem, w dość zaskakujących okolicznościach odnajduje miłość swojego życia, a Wojciech (Wojciech Malajkat) stara się poukładać swoje życie po odejściu ukochanej żony.

Premiery filmowe listopad 2018. Na co warto wybrać się do kina w tym miesiącu? >>>