Listy do M. 3” w reżyserii Tomasza Koneckiego pobiły kolejny rekord i stały się ewenementem w dystrybucji kinowej polskich filmów na przestrzeni ostatnich 17 lat! Nowa komedia wyprodukowana przez TVN i dystrybuowana przez Kino Świat pokonała właśnie imponującą barierę 3 milionów widzów! Ostatnim filmem, któremu się to udało był „Quo Vadis” Jerzego Kawalerowicza z 2001 roku. „Listy do M. 3” są zatem pierwszą od 17 lat polską produkcją, która przyciągnęła przed srebrny ekran aż tak znaczącą publikę! Jakie inne filmy znalazły się w gronie prawdziwych kinowych hitów?

„Listy do M. 3” pobiły rekord oglądalności!

Trzecia część popularnej serii „Listy do M.” dołączyła do elitarnego grona przełomowych tytułów, których milionowy wynik zaczyna się od magicznej „trójki”, czyli: „Avatara” Jamesa Camerona, „Pasji” Mela Gibsona oraz drugiej i trzeciej części popularnej animacji „Shrek”. Łącznie wszystkie części „Listów do M.” przyciągnęły do polskich kin już ponad 8,5 milionów widzów. Jak na polski rynek filmowy to prawdziwy rekord!

„Listy do M. 3” - obsada?

Listy do M. 3” to komedia romantyczno-świąteczna, której akcja dzieje się w dniu Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Do obsady ostatniej części serii dołączyli m.in. Magdalena Różczka, Borys Szyc, Danuta Stenka, Iza Kuna, Filip Pławiak, Katarzyna Zawadzka, Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Stanisława Celińska, Marcin Kwaśny oraz Grażyna Szapołowska. Na ekranie mogliśmy ponownie zobaczyć m.in. Wojciecha Malajkata, Agnieszkę Dygant, Piotra Adamczyka oraz Tomasza Karolaka jako niegrzecznego Mikołaja Mela. Reżyserem filmu jest Tomasz Konecki, twórca takich hitów jak „Lejdis” i „Testosteron”.

A wy widzieliście już „Listy do M. 3” czy jeszcze planujecie się wybrać na nie do kina?