Listy do M. to najbardziej znany polski świąteczny film. A na dodatek komedia romantyczna. Pierwsza część produkcji, którą wyreżyserował Mitja Okorn, a scenariusz do niej napisali Karolina Szablewska i Marcin Baczyński, ukazała się w 2011 roku na początku listopada i opowiadała kilka historii, które rozgrywają się w czasie Bożego Narodzenia. Brzmi znajomo? Nie bez powodu o Listach do M. mówi się, że to polskie Love Actually, czyli To właśnie miłość – słynna brytyjska komedia romantyczna utrzymana w podobnej konwencji. Z tą różnicą, że oryginał nie doczekał się kontynuacji, a Listy do M. wręcz przeciwnie!

List do M. – o czym jest najpopularniejsza polska świąteczna komedia romantyczna? 

Kolejna rzecz, która łączy brytyjską i polską komedię romantyczną to obsada. Nie, w Listach do M. nie zagrała Keira Knightley i Colin Firth, ale także plejada gwiazd rodzimego kina. Maciej Stuhr, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Wojciech Malajkat, Paweł Małaszyński, Roma Gąsiorowska czy Katarzyna Zielińska. W kontynuacji, czyli Listy do M. 2, która ukazała się w 2015 roku do obsady dołączyły kolejne nazwiska: Maciej Zakościelny, Marta Żmuda Trzebiatowska, Magdalena Lamparska i Małgorzata Kożuchowska. Konwencja 2. części filmu, którą wyreżyserował Maciej Dejczer, ponownie skupiała się na wielu różnych bohaterach i ich historiach oscylujących wokół okresu świąt Bożego Narodzenia.

W 2017 roku stery za kamerą przejął Tomasz Konecki i ponownie na podstawie scenariusza Marcina Baczyńskiego i Mariusza Kuczewskiego zrealizował Listy do M. 3. A do doskonale znanej już widzom z poprzednich części ekipy dołączyli Borys Szyc, Magdalena Różczka, Katarzyna Zawadzka i Filip Pławiak. Film ukazał się tradycyjnie już na początku listopada, czyli wtedy, kiedy Polacy zaczynają już czuć klimat Bożego Narodzenia i chętnie celebrują tę przedświąteczną atmosferę w kinie. Listy do M. 3 po raz kolejny przyciągnęły przed duży ekran tłumy i przybliżyły te lepiej znane, jaki zupełnie nowe wątki bohaterów komedii romantycznej.

Listy do M. 4 – kiedy premiera?

Już jakiś czas temu wiadomo było, że 3. część Listów do M. nie będzie ostatnią. Sukcesywnie poznawaliśmy kolejne szczegóły na temat Listów do M. 4. Dzisiaj wiemy już całkiem sporo! Znamy przede wszystkim datę premiery. Kiedy kontynuacja Listów do M. trafi do kin? Juz 4 listopada 2020 roku. Kina na pewno będą również organizować pokazy przedpremierowe, więc jeżeli naprawdę nie możecie już odczekać się, by zobaczyć, co zmieniło się u waszych ulubionych postaci, miejsce się na baczności i dokładnie sprawdzajcie repertuar kin pod koniec października.

Listy do M. 4 – obsada

W Listachdo M. 4 pojawią się doskonale znane już z poprzednich filmów postacie grane przez Tomasza Karolaka, Agnieszkę Dygant, Piotra Adamczyka, Wojciecha Malajkata, Magdalenę Różczkę, Borysa Szyca, Izę Kunę i Danutę Stenkę, a także zupełnie nowe twarze: Magdalena Boczarska, Cezary Pazura, Rafał Zawierucha, Janusz Chabior, Eryk Lubos i Vanessa Aleksander. Gwiazda filmu Hejter. Sala samobójców jakiś czas temu w wywiadzie zdradziła nieco szczegółów na temat swojej bohaterki: - Wcielam się w postać Moniki, funkcjonariuszki policji. Monia jest osobą do bólu poważną, działającą zawsze według reguł i zasad. Jest bardzo sztywna i rzadko ujawnia swoje (wątłe) poczucie humoru (śmiech). Zagranie tej postaci było dla mnie wyzwaniem – musiałam energię, która na co dzień mnie rozpiera, zahamować.

Listy do M. 4– fabuła

Czego możemy spodziewać się po nowych Listach do M.? Dystrybutor filmu, Kino Świat, uchylił rąbka tajemnicy, publikując mały zarys fabuły. „Gdy zbliża się Wigilia, wszystko może się zdarzyć! Nieoczekiwane zauroczenie, przerwane zaręczyny czy nieplanowane spotkanie sprawią, że bohaterowie na nowo będą musieli zdefiniować, czym jest dla nich „miłość do bliźniego”. Świat Mela (Tomasz Karolak), Szczepana (Piotr Adamczyk), Kariny (Agnieszka Dygant) i Wojciecha (Wojciech Malajkat) znów stanie na głowie… Między Karolinę (Magdalena Różczka) i Filipa (Borys Szyc) wkroczy nowa kobieta, a o Rudolfa (Danuta Stenka) upomni się przeszłość. W tym czasie nawet nieśmiały introwertyk wyjdzie z domu, a zbuntowany pechowiec okaże się muzycznym diamentem. Święta to magia, wystarczy dać jej szansę!”  czytamy w krótkim opisie.

Listy do M. 4 – zwiastun 

W sieci można już obejrzeć oficjalny zwiastun filmuListy do M. 4. Poznajemy w nim zarówno nowe postacie, grane m.in. przez Vanessę Aleksander, Rafała Zawieruchę i Magdalenę Boczarską. A także oglądamy sceny z bohaterami, których przypominać nie trzeba. Wszystko wskazuje na to, że klimat poprzednich części filmu został zachowany, a nowe wątki tylko wzbogacą historie, w których zakochały się miliony polaków. Trailer możecie zobaczyć poniżej!