Od czasu, kiedy do kin weszła pierwsza część Listów do M., czyli już od 2011 roku, nie pojawiła się żadna inna alternatywa dla tej świątecznej komedii romantycznej. Polacy pokochali perypetie bohaterów szukających miłości w okresie Bożego Narodzenia, a cała seria – bo Listy do M. doczekały się już trzech części – przyciągnęła do kin łącznie blisko 9 milionów widzów. A w tym roku doczekamy się kolejnej, czwartej odsłony produkcji, o której realizacji wiemy już od pół roku.

Listy do M. 4 – obsada

W Listach do M. 4 pojawią się doskonale znane już z poprzednich filmów postacie grane przez Tomasza Karolaka, Agnieszkę Dygant, Piotra Adamczyka, Wojciecha Malajkata, Magdalenę Różczkę, Borysa Szyca, Izę Kunę i Danutę Stenkę, a także zupełnie nowe twarze: Magdalena Boczarska, Cezary Pazura, Rafał Zawierucha, Janusz Chabior, Eryk Lubos i Vanessa Aleksander. Gwiazda filmu Hejter. Sala samobójców jakiś czas temu w wywiadzie zdradziła nieco szczegółów na temat swojej bohaterki: - Wcielam się w postać Moniki, funkcjonariuszki policji. Monia jest osobą do bólu poważną, działającą zawsze według reguł i zasad. Jest bardzo sztywna i rzadko ujawnia swoje (wątłe) poczucie humoru (śmiech). Zagranie tej postaci było dla mnie wyzwaniem – musiałam energię, która na co dzień mnie rozpiera, zahamować.


Zobacz także: Komedie romantyczne: TOP 10 filmów o miłości, które warto zobaczyć
 

Listy do M. – fabuła

Czego jeszcze możemy spodziewać się po nowych Listach do M.? Dystrybutor filmu, Kino Świat, uchylił rąbka tajemnicy, publikując mały zarys fabuły. „Gdy zbliża się Wigilia, wszystko może się zdarzyć! Nieoczekiwane zauroczenie, przerwane zaręczyny czy nieplanowane spotkanie sprawią, że bohaterowie na nowo będą musieli zdefiniować, czym jest dla nich „miłość do bliźniego”. Świat Mela (Tomasz Karolak), Szczepana (Piotr Adamczyk), Kariny (Agnieszka Dygant) i Wojciecha (Wojciech Malajkat) znów stanie na głowie… Między Karolinę (Magdalena Różczka) i Filipa (Borys Szyc) wkroczy nowa kobieta, a o Rudolfa (Danuta Stenka) upomni się przeszłość. W tym czasie nawet nieśmiały introwertyk wyjdzie z domu, a zbuntowany pechowiec okaże się muzycznym diamentem. Święta to magia, wystarczy dać jej szansę!” czytamy w krótkim opisie.


Zobacz także: Komedie romantyczne wszech czasów. Filmy o miłości, które trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu!
 

Listy do M. – data premiery

Oprócz tego pojawiły się pierwsze zdjęcia z filmu, a także krótka zapowiedź, w której pojawiają się Tomasz Karolak, Piotr Adamczyk, Agnieszka Dygant i Rafał Zawierucha, fragmenty poprzednich części, a także urywki z nowej odsłony Listów do M.. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale podejrzewamy, że będzie to listopad 2020. Za reżyserię odpowiedzialny jest Patrick Yoka (Prawo Agaty, Rodzinka.pl, Powiedz TAK!), a autorami scenariusza są Marcin Baczyński (Listy do M. 1-3, Całe szczęście) i Mariusz Kuczewski (Listy do M. 2-3, Underdog, Całe szczęście).
 

Zobacz także: