Literatura kobieca to idealny wybór na relaksujące popołudnie na balkonie lub miłą chwilę wytchnienia na plażowym kocu. Może towarzyszyć Ci w długiej podróży lub podczas leniwego poranka na hamaku w ogrodzie. Bez względu na to, gdzie i kiedy sięgniesz po te książki, z pewnością już zawsze będą kojarzyły Ci się z latem. Pozwolą miło spędzić czas i przywołają ciepłe wspomnienia zawsze, gdy o nich pomyślisz. 

Przygotowaliśmy kilka powieści obyczajowych, a dla miłośniczek mocniejszych wrażeń i literatury pełnej zmysłowości i miłosnych doznań — kilka erotyków. Ciekawe, który tytuł i opis Cię zaintryguje! A jeśli wolisz zdać się na szczęśliwy traf, wybierz liczbę od 1 do 6 i… sprawdź, który tytuł Ci przypadnie. Być może dzięki temu poznasz coś zupełnie nowego — powieść Jojo Moyes lub Blanki Lipińskiej? Miłej lektury!

1. Sekrety letniego ogrodu, Hannah Richell

Wyjątkowa posiadłość, która może skrywać wiele tajemnic, staje się tłem dla dwóch historii, oddalonych od siebie o sześćdziesiąt lat. Co łączy ich bohaterki? Jak na codzienność Lillian, spędzającą dnie u boku męża — miłośnika dzieł sztuki — wpłynie pojawienie się w ich willi intrygującego artysty? I czy po latach jej wnuczka odkryje sekret? Choć Maggie pojawia się we wspaniałej, rodzinnej posiadłości, by leczyć złamane serce po zerwanych zaręczynach, okazuje się, że to miejsce ma do zaoferowania znacznie więcej...

2. 365 dni, Blanka Lipińska

Książka, która ostatnio budzi wiele skrajnych emocji, wywołuje burzliwe dyskusje i prowokuje kontrowersyjną tematyką. Chcesz przekonać się, co Ty o niej sądzisz? Blanka Lipińska, której książki można kupić na TaniaKsiazka.pl, stworzyła historię, w której główna bohaterka, spędzająca wakacje za granicą, zostaje porwana przez szefa sycylijskiej mafii. Ma dokładnie rok, by go pokochać. Podobno porywacz widział dziewczynę w swoich snach, leżąc w śpiączce. Czy to wystarczy, by narodziło się prawdziwe uczucie? 365 dni jest opisywane jako połączenie literatury erotycznej i sensacyjnej — taki duet obiecuje wartką, porywającą akcję.

3. W samym sercu morza, Jojo Moyes

Najnowsza książka od Jojo Moyes zachwyciła polskie czytelniczki. Historia porusza wyobraźnię, tym bardziej że jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, znanymi pisarce z opowieści jej babci. Miejscem akcji jest statek, którym tuż po wojnie podróżują kobiety płynące na spotkanie swoich mężów. Ponad tysiąc mężczyzn z załogi oraz kilkaset kobiet jest zamkniętych na niewielkiej przestrzeni przez sześć tygodni — dosłownie W samym sercu morza. Na pokładzie może wydarzyć się wszystko, a uczucia mogą okazać się silniejsze niż najszczersze przysięgi.

4. Oczy wilka, Alicja Sinicka

To pierwszy tom przygód Leny, które szybko stały się bestsellerową serią na polskim rynku. Gdy główna bohaterka (i równocześnie narratorka) przeprowadza się do małej miejscowości, przypadkowa stłuczka z BMW wywołuje ciąg nieprzewidzianych wydarzeń. Lena poznaje właściciela samochodu, przystojnego Artura, którego niepokojący wzrok przypomina jej spojrzenie wilczych oczu. Jak potoczy się ta znajomość? Kontynuacja Oczu wilka to W jego oczach (tom 2) i Otwórz oczy (tom 3).

5. Napraw mnie, Anna Langner

Ta powieść trafia wprost do serc współczesnych czytelniczek! Dlaczego? Jest świetnie napisana, wciągająca, a przy tym świetnie ukazuje otaczający nas świat. Główna bohaterka leczy złamane serce paczkami żelek i Netflixem. Brzmi znajomo? Gdy znajduje pracę w agencji reklamowej, cieszy się, że nowe wyzwanie odciągnie ją od ponurych myśli. Na miejscu poznaje programistę i specjalistę od mediów społecznościowych. Barry intryguje ją, ale gniew widoczny w jego oczach trzyma ludzi na dystans. To historia, od której trudno się oderwać — po prostu trzeba się dowiedzieć, co wydarzy się dalej!

6. Pudełko z pamiątkami, Katarzyna Kowalewska

Wyrazista, zadziorna główna bohaterka — Aśka - ma prawdziwy talent do pakowania się w kłopoty. Jest wychowywana przez babcię Marylę i pewnego dnia postanawia odkryć rodzinne sekrety, jednak jedyna krewna nie ułatwia jej zadania. Aśka rozpoczyna swoje prywatne śledztwo, w którym towarzyszą jej przyjaciółki — Wiktoria i Liliana. Tytułowe pudełko z pamiątkami może przybliżyć ją do poznania prawdy, ale trzeba przyznać, że w międzyczasie w jej życiu wydarzy się naprawdę wiele.