O Little Mix już dawno nie było tak głośno. W ubiegły piątek ukazał się szósty album grupy, który zbiera świetne recenzje krytyków muzycznych i fanów, a jeszcze w ten sam weekend członkinie zespołu poprowadziły galę MTV EMA 2020. Ostatnie sukcesy autorek hitu "Sweet Melody" mają niestety słodko-gorzki smak.

Zarówno podczas ceremonii rozdania europejskich nagród MTV, jak i w trakcie emitowanego w niedzielę finałowego odcinka programu "Little Mix The Search", gdzie dziewczyny są jurorkami, zabrakło Jesy Nelson. Choć przyczyną nieobecności 29-latki są jej problemy zdrowotne, to w mediach pojawia się coraz więcej spekulacji na temat rzekomego rozpadu Little Mix. Sprawdzamy, czy fani brytyjskiego girlsbandu faktycznie mają powody do niepokoju.

Jesy Nelson odchodzi z Little Mix?

O tym, że Jesy Nelson zabraknie obok Perrie Edwards, Leigh-Anne Pinnock i Jade Thirlwall na gali MTV EMA 2020, management grupy poinformował media zaledwie na jeden dzień przed wydarzeniem. Oficjalny powód: choroba. Takie lakoniczne wyjaśnienie spowodowało jednak, że dziennikarze oraz miłośnicy Little Mix zaczęli się zastanawiać, czy za absencją jednej z członkiń zespołu nie kryje się coś więcej niż chwilowa niedyspozycja.

W sieci aż roi się od porównań ostatnich zawirowań w Little Mix do sytuacji sprzed ponad 20 lat, gdy Geri Halliwell opuściła Spice Girls z powodu depresji i braku porozumienia z pozostałymi Spicetkami. Nie jest bowiem tajemnicą, że Jesy również boryka się z dość poważnymi problemami ze zdrowiem psychicznym. W pokazywanym w ubiegłym roku na antenie BBC Three filmie dokumentalnym "Odd One Out" Nelson otworzyła się na temat swoich zmagań z akceptacją własnego ciała oraz opowiedziała o internetowym hejcie, który w 2013 roku doprowadził ją do ciężkiego załamania psychicznego i próby samobójczej.

Część fanów Little Mix spekuluje w sieci, że Jesy, która przed jednym z ostatnich występów doznała ataku paniki, być może przebywa aktualnie w szpitalu psychiatrycznym. Miłośników grupy martwi również fakt, że na egzemplarzach płyty "Confetti", które miały zawierać autografy wszystkich dziewczyn, brakuje podpisów Jesy.

Pozostałe członkinie Little Mix oraz management grupy nie komentują plotek o rzekomym rozpadzie grupy. Na oficjalnych profilach zespołu w mediach społecznościowych nadal publikowane są zdjęcia Jesy.

ZOBACZ TEŻ: Billie Eilish wydała nowy singiel. O czym jest tekst piosenki "Therefore I Am"?

Zobacz także: