W marcu swój telewizyjny debiut miał program, jakiego jeszcze nie było. Amerykańska raperka i wokalistka Lizzo postanowiła poszukać tancerek, które dołączą do niej podczas nadchodzącej światowej trasy koncertowej w... programie telewizyjnym. Kto mógł wziąć udział w castingach do programu? Dziewczyny takie jak ja nie pojawiają się w mediach za często. Teraz zakasuję rękawy i sama sprawię, że będą na ekranach telewizorów – zapowiadała Amerykanka w zwiastunie „Lizzo's Watch Out For The Big Grrrls”. Trzynaście uczestniczek przeszło serię wyzwań i zadań, aby sprawdzić, które z nich najlepiej sprawdzą się jako tancerki na scenie autorki „About Damn Time”. 

Program okazał się ogromnym hitem, który do dziś cieszy się popularnością wśród odbiorców platformy Amazon Prime Video. Dzięki temu produkcja „Lizzo's Watch Out For The Big Grrrls” zyskała nominację do nagrody Emmy w kategorii „Outstanding Competition Program”. W walce o statuetkę musiała pokonać m.in. RuPaula i innych telewizyjnych gigantów.

Wzruszona Lizzo wygłosiła poruszającą przemowę podczas rozdania nagród Emmy

Od 2015 roku trzy lata z rzędu statuetkę w kategorii „Outstanding Competition Program” wygrywało znane talent show „The Voice”. Później serię dobrej passy przejął program „Rupaul's Drag Race". Najsłynniejsza na świecie Drag Queen miała szansę na wygraną i w tym roku, jednak nagrodę zgarnął nowy program z ważnym przekazem. „Lizzo's Watch Out For The Big Grrrls” wygrało z konkurencją, która na ekranach telewizorów gości już od wielu lat. Pomysłodawczyni programu, Lizzo, zapewne nie spodziewała się zwycięstwa, co widać po jej reakcji na ogłoszenie wyników. Mimo to wokalistka wygłosiła poruszające przemówienie, z którym pewnie może utożsamić się wiele dziewczynek i dorosłych już kobiet w Stanach Zjednoczonych. 

Wygranie statuetki jest miłe, ale emocjonalnie jestem z tymi osobami, które są ze mną teraz na scenie. Historie, którymi dziewczyny podzieliły się w programie wcale nie są wyjątkowe, po prostu nigdy o nich nie słyszymy w mediach. Musimy opowiadać więcej historii normalnych ludzi. Gdy byłam mała, bardzo chciałam zobaczyć kogoś takiego jak ja w telewizji. Grubą, czarną, piękną dziewczynę, taką jak ja. Gdybym mogła się teraz cofnąć w czasie, powiedziałabym małej Lizzo: zobaczysz taką osobę w mediach, ale to będziesz musiała być ty. Gdzie są te wszystkie duże dziewczyny?  – pytała na scenie Emmy Awards Lizzo.

Wzruszona wokalistka podzieliła się emocjonalnym zdjęciem na swoim profilu na Twitterze. To dla wszystkich dużych dziewczyn – podpisała fotografię Lizzo.