Jeden z najważniejszych miesięcy w branży trwa w najlepsze. Z Nowego Jorku przenosimy się do Londynu, gdzie w połowie września topowi projektanci oraz projektantki prezentują swoje kolekcje na sezon wiosna-lato 2023. Uważnie śledzimy to, co dzieje się na wybiegach. Jednocześnie nie pozostajemy obojętne i obojętni na modę uliczną. Sprawdźcie, jakie trendy królują podczas London Fashion Week

London Fashion Week wiosna-lato 2023: street style

Ten LWF jest wyjątkowy ze względu na żałobę narodową ogłoszoną po śmierci królowej Elżbiety II, a także pogrzeb, który odbył się 19 września 2022 roku. Niektóre gościnie i goście postanowili upamiętnić monarchinię, uzupełniając swoje stylizacje o symboliczne elementy. Co więcej, modowe influencerki, stylistki oraz redaktorki chętnie chodziły na pokazy w trenczach, oversize’owych garniturach, a także kurtkach w stylu lotniczym, które cieszą się coraz większą popularnością (ich fanką jest m.in. Hailey Bieber). Na ulicach Londynu pojawiały się również zwracające uwagi akcesoria (np. kozaki na obcasie w soczystych kolorach czy kapelusze z imitacji futra) i – znów modne – spódniczki mini. Osoby biorące udział w London Fashion Week chętnie czerpią z klasyki, a następnie zestawiają ją z bardziej nowoczesnymi elementami garderoby. Nieoczywiste połączenia są ich znakiem rozpoznawczym. 

Najlepsze stylizacje street style z London Fashion Week wiosna-lato 2023 – zachwycają i inspirują

Londyn nie zawodzi, jeżeli chodzi o street fashion. Stylizacje osób, które zostały zaproszone na Fashion Week w stolicy Wielkiej Brytanii, mogą posłużyć jako inspiracje do stworzenia własnych looków w nadchodzących miesiącach. Właśnie dlatego warto zajrzeć do naszej galerii. Czekają tam na was najlepsze (naszym zdaniem) zdjęcia w tym stylu. Będziecie zachwycone i zachwyceni.