Zarówno fani, jak i krytycy muzyczni rozpływają się w zachwytach nad nową płytą Lorde i oceniają ją jako jedno z najlepszych wydawnictw 2017 roku. Artystka od kilku miesięcy aktywnie uczestniczy w promocji nowej płyty i właśnie opublikowała teledysk do ostatniej piosenki z Melodramy, czyli Perfect Places

Utwór Perfect Places wyprodukowany został wspólnie z Jackiem Antonoffem, Frankiem Dukes i Andrew Wyattem, a za obraz do niego odpowiada Grant Singer, który do tej pory współpracował między innymi z przyjaciółką Lorde Taylor Swift, a także z The Weeknd, Zaynem i Arianą Grande. W nowym klipie Lorde zabiera nas w podróż po tajemniczej wyspie, której sceneria zapiera dech w piersi. Tło teledysku na pierwszy rzut oka przypomina rajską krainę, ale im dłużej ogląda się ten klip, tym bardziej ma się wrażenie pewnej tajemniczości i samotności, którą kryje w sobie to miejsce.

Lorde aktualnie jest w trasie promującej swój najnowszy album Melodrama, która potrwa do marca 2018 roku i zakończy się w Stanach Zjednoczonych. Po drodze artystka odwiedzi kilka europejskich miast, Australię i Nową Zelandię, a także Kanadę.