Sewelo został odkryty w kwietniu 2019 roku. To drugi największy diament na świecie. W formie nieoszlifowanej waży (aż!) 1758 karatów. Większy od niego był tylko diament Cullinan, na który trafiono na początku XX wieku w RPA. Szacuje się, że waga Sawelo po oszlifowaniu spadnie do około 900 karatów. Nic dziwnego, że kamieniem zainteresowały się największe przedsiębiorstwa na świecie – związane z branżą jubilerską i nie tylko. Finalnie w posiadanie nieoszlifowanego diamentu wszedł LVMH. Dlaczego Louis Vuitton zdecydował się na kupno tego kamienia szlachetnego i jakie ma plany względem niego?

Louis Vuitton kupił drugi największy diament na świecie! Pytamy eksperta, dlaczego dom mody zdecydował się na taki krok

Jak przyznał niezależny ekspert rynku kamieni szlachetnych – Marcin Marcok – Louis Vuitton zdecydował się na zakup Sewelo ze względów marketingowych. Na przestrzeni trzech ostatnich miesięcy, francuski potentat LVMH przeprowadził dwie znaczące transakcje – zakup Tiffany`ego za 16,2 miliarda dolarów oraz nabycie drugiego co do wielkości surowego diamentu na świecie (Sewelo), które były wyraźnym sygnałem, że rynek dóbr luksusowych czeka nowe rozdanie. Co więcej, zakup drugiego największego diamentu na świecie wzbudza wiele emocji wśród klientów marek luksusowych. Sewelo to świetne narzędzie do zawładnięcia emocjami klientów i snucia wielowątkowych opowieści pozwalających na absolutne wyróżnienie się spośród innych marek luksusowych, do których dostęp staje się coraz powszechniejszy – dodaje ekspert.

Co teraz czeka Sewelo? Według Marcina Marcoka, diament zostanie poddany szczegółowej analizie, co pozwoli dokładnie określić jego potencjał. Wciąż nie wiadomo, na ile mniejszych brylantów (i czy w ogóle) zostanie podzielony Sewelo. Na razie LVMH nie zdradza swoich planów względem Sewelo. Pewne jest jednak to, że już niedługo diament zostanie zaprezentowany stałym klientom domu mody. Dlaczego? Wszystko po to, żeby podkreślić aspiracje LV i konsekwentnie budować wiarygodność brandu w oczach najbardziej wymagających konsumentów – zdradza ekspert. Żałujemy, że nie ma nas w tym gronie!

Pandora x Harry Potter – magiczna linia biżuterii, z której chcemy wszystko! >>>