Kiedy dwa lata temu wypuściła kawałek „Lost On You”, chyba nie było w Polsce stacji radiowej, która by go nie wtedy grała. Polacy oszaleli na jej punkcie, a jej autorkę - LP, pokochali do tego stopnia, że w mgnieniu oka zyskała więcej fanów, niż w Stanach, skąd pochodzi. Wtedy też okazało się, że Laura Pergolizzi, bo tak brzmi jej pełne imię i nazwisko, przyczyniła się do sukcesu takich gwiazd, jak Backstreet Boys, Christina Aguilera czy Rihanna, pisząc dla nich kilka kawałków. Ale dla polskich fanów od początku była przede charyzmatyczną wokalistką z nietuzinkowym głosem, burzą loków i wpadającymi w ucho pop-rockowymi utworami, a nie tekściarzem innych gwiazd. Mogą o tym świadczyć tłumy na jej wszystkich koncertach, jakie do tej pory zagrała w naszym kraju, łącznie z tym na Open’er Festival 2019. LP była jedną z gwiazd 3. dnia imprezy i wystąpiła na Tent Stage.

LP w wywiadzie dla GLAMOUR.PL: „Kocham Polskę i uwielbiam tutaj wracać”

Kilka godzin przez jej show mieliśmy okazję spotkać się na backstage’u i zapytać ją o to, jak czuje się przed swoim największym do tej pory koncertem w Polsce. „Jestem bardzo podekscytowana. Kocham Polskę i uwielbiam tutaj wracać. Moja publiczność za każdym razem jest wspaniała i nie mogę się doczekać, żeby poruszyć serca jeszcze większej ilości osób” - mówiła. Zero dystansu, luz i profesjonalizm. To dało się wyczuć już w pierwszych sekundach rozmowy z LP, która 5 lipca zagrała swoje największe hity, jak wspomniane „Lost On You”, „When We’re High” czy „Girls Go Wild”. Przy tych numerach widownia szaleje za każdym razem. Według artystki jej publiczność świetnie bawi się również przy „Shaken”, który ona osobiście uwielbia grać na żywo. „Tak naprawdę staram się w ten sposób myśleć o każdym innym utworze z setlisty, a nie na zasadzie: „dobra, to już mi się znudziło”. Nie zdarza mi się to. I tylko takie piosenki, które nigdy mi się nie znudzą, lądują na mojej płycie”. Nie mogliśmy jej nie zapytać, kiedy możemy spodziewać się nowych numerów. „Piszę teksty, mam już kilka gotowych kawałków. Jak tylko wrócę do domu, znowu siądę do pisania. Myślę, że jeśli wrócę 4 sierpnia, 7 sierpnia wejdą do studia, by zając się nagrywaniem materiału na płytę. Chciałabym wypuścić te kawałki jak najszybciej i po prostu robić swoje” - zdradziła swoje plany na przyszłość. Całą rozmowę z wokalistką możecie obejrzeć TUTAJ.

Zobacz także: „Stranger Things”: rozmawialiśmy z obsadą! Sprawdźcie, co powiedzieli nam Finn Wolfhard i Caleb McLaughlin, czyli Mike i Lucas