O tym, że awokado warto włączyć do diety na stałe nie trzeba dziś nikogo przekonywać. To nie tylko jeden z najbardziej instagramowych owoców i składników super zdrowych i kuszących oko śniadań, ale także bomba witaminowa i strażnik zdrowia. Lista jego dobroczynnych właściwości nie ma końca: obniża cholesterol i poziom trójglicerydów, jest bogate w potas (dużo bardziej niż np. banan), ma działanie przeciwnowotworowe, obniża ciśnienie krwi i zapobiega pojawieniu się nadciśnienia, wspomaga odpowiedni przepływ krwi, a także przeobraża nieaktywną witaminę A w jej czynną postać (stąd jego działanie odmładzające).

ZOBACZ TAKŻE: Marzą się wam oryginalne zaręczyny? Hit Instagrama to te z pomocą… awokado >>>

Jeśli to dla was mało, mamy jeszcze jedną wiadomość, która może was zainteresować – naukowcy z właśnie odkryli kolejne zaskakujące umiejętności, a mianowicie te wpływające na kontrolowanie i zmniejszanie wagi ciała. Czyli - jeśli testy się potwierdzą, będzie można powiedzieć, że awokado mimo że jest najbardziej tłustym, a tym samym kalorycznym z owoców, pomaga schudnąć!

Mechanizm jest prosty – awokado wzmaga uczucie sytości i pozwala bezboleśnie zmniejszyć spożywane porcje. Już przed 4 laty badania pokazały, że dorosłe osoby dodające połówkę tego owocu do swojej porcji odczuwały blisko o połowę mniejszy apetyt na kolejny posiłek w ciągu następnych trzech godzin. Wszystko za sprawą jakościowych tłuszczy zawartych w tym owocu.

Dalsze testy maja na celu sprawdzenie, czy codzienne spożywanie tego owocu wpływa na także rozmieszczenie tłuszczu w ciele, a jeśli tak, jak to dokładnie wygląda. Jak będą wyglądały? Potrzeba tysiąca chętnych powyżej 25. roku życia o określonych wymiarach: kobiety powinny mieć obwód w pasie na poziomie 90 cm, a mężczyźni co najmniej 100. Zgodnie z planem wszyscy uczestnicy testu zostaną podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich będzie spożywać 1 awokado dziennie każdego dnia, a pozostali – 1 owoc co dwa tygodnie.

Co ciekawe, ochotnicy wytypowani do wzięcia udziału w eksperymencie poza codzienną dostawą owocu pod drzwi otrzymają także… 300 dolarów. Jak obstawiacie, pozycja awokado jako owocu ułatwiającego chudnięcie się potwierdzi? Wzięlibyście udział w takim teście?

ZOBACZ TAKŻE: Otwarto pierwszy na świecie avocado bar >>>