Nie ma prostszej przekąski niż frytki, ale jak się okazuje, ile osób, tyle sposobów na ich podanie. Nawet jeśli macie własny sposób na zaserwowanie ich w najlepszej wersji idziemy o zakład, że tego jeszcze nie próbowaliście!

W McDonald’s pojawiła się przekąska, na którą czekaliście od dawna!

Okazuje się, że nic tak nie smakuje jak na pozór sprzeczne duety. Kawior zagryziony chipsami zajmujący pierwsze pozycje w zestawieniach na te najbardziej udane musi ustąpić innemu odkryciu. Podobno frytki w żadnym innym secie nie rozwijają pełni smaku tak dobrze jak wówczas, gdy poda się je w towarzystwie… szampana!

Taka rekomendacja to nie przypadkowy przepis znaleziony w czeluściach internetu. W jednym z wywiadów zdradza go sama Marie-Christine Osselin, specjalistka od jakości zajmująca się komunikacją marki Moët & Chandon. Połączenie słonej chrupiącej przekąski z orzeźwiającym kwaskowym smakiem szampana jest według niej duetem doskonałym. Jak się okazuje, wiedzą to także szefowie kuchni najlepszych restauracji; chodzi nie tylko o sam smak, ale także inną kwestię – jeśli planujecie sięgnąć po więcej, niż jeden kieliszek, tłusta przekąska pozwoli organizmowi lepiej zmetabolizować alkohol i sprawi, że następnego dnia nie będziecie cierpieć. Ale jedna ważna sprawa: nie każda lampka wymaga nowej porcji; wystarczy, że sięgniecie po frytki na start.

A wy, macie swoje własne ulubione sety? Próbowaliście frytek w zestawie z szampanem? 

9 gifów z jedzeniem, które są lepsze niż seks