Już lada moment, 26 października, w ofercie platformy Netflix pojawi się nowy serial - The Chlling Adventures of Sabrina, czyli nic innego, jak zupełnie nowe przygody nastoletniej czarownicy, Sabriny Spellman. Co powinniście wiedzieć o nowej produkcji Netflixa jeszcze przed premierą? To, że "Nowa Sabrina" w niczym nie będzie przypominać już Sabriny, którą znacie, ale za to zdecydowanie spodoba się fanom innego serialu, popularnego przede wszystkim wśród nastolatków, czyli Riverdale. Nie tylko dlatego, że podobnie jak w przypadku Riverdale, za The Chilling Adventures of Sabrina odpowiadają Roberto Aguirre-Sacasa (showrunner Riverdale), Greg Berlanti, Sarah Schechter, CEO Archie Comics Jon Goldwater oraz  Lee Toland Krieger. Ale także z tego powodu, że reboot Sabriny, nastoletniej czarownicy klimatem bardzo przypomina to, co dzieje się w Riverdale.

„1983” - pierwszy polski serial Netflixa. Mamy zwiastun, zdjęcia i znamy datę premiery! [WIDEO] >>>

The Chilling Adventures of Sabrina - zwiastun 

Pod zwiastunem, który jest już dostępny w sieci, wśród użytkowników YouTube pojawiło się sporo komentarzy, w których przyszli widzowie zauważają pewne podobieństwa do innego seriali - The End Of  The Fucking World. „Kocham taką muzykę w połączeniu z takimi makabrycznymi scenami w filmie, kojarzy mi się to z the end o f***ing world. Czekam z niecierpliwością”, „Za Chiny nie mam czasu na seriale, ale ten zwiastun wywołał u nie podobne uczucia, co zwiastun The end of the fucking world, które stało się moim ukochanym serialem, więc czekam z niecierpliwością" - to niektóre z opinii. Oczywiście są też takie, które posądzają twórców The Chilling Adventures of Sabrina o profanację i i nie rozumieją, dlaczego kot Salem nie mówi. I tutaj warto zaznaczyć, że producenci od początku zapowiadali, że nowy serial Netflixa nie będzie miał nic wspólnego z serialem z lat 90.. Za to należy spodziewać się czegoś zdecydowanie bardziej mrocznego, historii pełnej okultyzmu, czarnoksięstwa i klimatu typowego dla horrorów. 

The Chilling Adventures of Sabrina - kto zagra Sabrinę? 

W roli Sabriny zobaczymy Kiernan Shipkę, niektórym znaną na pewno z roli Sally Draper z serialu Mad Men, jej ukochanego Harvey'a zagra Ross Lynch, ciotkę Hildę Lucy Davis, Zeldę Miranda Otto, a kuzyna Sabriny - Ambrose'a, Chance Perdomo. W obsadzie znaleźli się również Michelle Gomez, Jaz Sinclair, Richard Coyle, Tati Gabrielle, Abigail Cowen, Lachlan Watson oraz Bronson Pinchot. 

Zwiastun oraz dwa plakaty The Chilling Adventures of Sabrina znajdziecie w naszej galerii. 

„Ślepnąc od świateł” - znamy datę premiery serialu HBO na podstawie powieści Jakuba Żulczyka >>>