Madonna - ikona stylu i popukultury lat 90. kończy 60. lat

Mimo, że dziś popularność w dużej mierze jest kwestią sprawnego poruszania się po mediach społecznościowych, a wielką gwiazdą (a nawet najmłodszą milionerką z okładką Forbesa na koncie - mowa oczywiście o Kylie Jenner) można zostać choćby i dlatego, że zrobi się streaming z własnego życia (właśnie tak zasłynęła rodzina Kardashianów) nie ma cienia wątpliwości, że Madonna także dziś powtórzyłaby swój sukces sprzed lat.

ZOBACZ TAKŻE: Blake Lively: 10 zasad jej stylu >>>

Co było jej asem w rękawie i jak radziła sobie w czasach bez Instagrama? Można ją lubić lub nie, ale trzeba jej oddać jedno - przede wszystkim była jakaś. Miała na siebie pomysł i robiła rzeczy, których nie odważył się zrobić nikt inny, czego nie można powiedzieć o wielu dzisiejszych gwiazdach. Plus - nie potrzebowała sztabu ludzi do tego, by zawładnąć wyobraźnią mas - charyzmą, temperamentem, wyobraźnią i przede wszystkim przemożną chęcią, by po prostu robić swoje, mogłaby obdarzyć niejednego. A co do samej muzyki -  fakt, że była kobietą, która w historii muzyki sprzedała najwięcej płyt (ponad 300 milionów), mówi sam za siebie. 

Madonna - piosenkarka, która sprzedała najwięcej płyt na świecie

Faktem jest, że gwiazda takich hitów, jak Like a Virgin, Material Girl czy Vogue (za którymi zresztą sama nie przepadała), swoją karierę w dużej mierze budowała na skandalach. Zaczynała jako tancerka, brała udział w rozbieranych sesjach, szokowała kolejnymi zdjęciami z coraz młodszymi kochankami. Nie uciekała od tandety, a naprzemienne żonglowanie motywami religijnymi i tymi związanymi z seksem (począwszy od obscenicznych - jak jej zarzucano - teledysków, a skończywszy na wyzywających stylizacjach własnego pomysłu), nie przeszkodziło jej stać się ikoną popkultury i wychować na swojej muzyce i stylu pokoleń całkiem skądinąd grzecznych dziewcząt. 

Najlepsze stylizacje Madonny 

Pewne jest, że w pamięci zapisała się jako ta, która nawet dziś przyciąga wzrok i nie przestaje inspirować; mimo 60. na karku ani myśli oddać pałeczkę młodszemu pokoleniu. Jedyne, do czego możemy się przyczepić, to przesadne majstrowanie przy twarzy i silny retusz, któremu poddaje wszystkie swoje zdjęcia. Ten ostatni, mocno przerysowany jest wprawdzie częścią jej warunku, a przynajmniej jest z nim spójny, ale sam w sobie jest czymś, czego nie pochwalamy. Zobaczcie niżej najbardziej pamiętne stylizacje gwiazdy, w tym archiwalne - od tych a'la dobra uczennica, po fantazyjne kreacje a'la Maria Antonina, a skończywszy na eksponujących jej krągłości trójwymiarowych gorsetach, które uznawane były przez wielu za szczyt złego gustu i siały nie lada zgorszenie. Zgodzicie się, że jeśli chodzi o oryginalność Madonna nie ma sobie równych?  

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze wspólne stylizacje Justina Biebera i Hailey Baldwin >>>