W programie "Pytanie na śniadanie" pokazano dwie wersje makijażu na Sylwestra. Szczególnie jedna z nich wzbudziła emocje internautów, niektórzy podejrzewali wręcz, że to żart lub prowokacja. Makijażystka, Katarzyna Zielińska skomentowała pracę koleżanki po fachu na Facebooku. Białe brwi, kreska pod okiem, czarny cień na powiekach, sztuczne rzęsy z kryształkami, a do tego jeszcze róż na policzkach i usta w kolorze fuksji - ten makijaż naprawdę robi piorunujące wrażenie.

Autorką telewizyjnego makijażu jest Agnieszka Karpińska z salonu Sens. Na antenie przekonywała, że choć makijaż jest mocny, to pasuje na Sylwestra i sprawdzi się na imprezie. Nie spodziewała się chyba, że wywoła nim aż taką burzę - w social mediach szybko pojawiły się GIF-y i memy z modelkami z "Pytania na śniadanie" oraz komentarze popularnych osób.

Makijaż skomentowała na swoim Facebooku Doda, wyśmiewając pomysł na sylwestrową stylizację. O krok dalej poszła aktorka, Joanna Opozda. Odtworzyła pokazany w programie makijaż i umieściła porównanie na Instagramie. To samo zrobiła dziś blogerka Maffashion. Jej post o stylizacji z "Pytania na śniadanie" ma już ponad 20 tys. polubień. Wygląda na to, że "Pytanie na śniadanie" rozkręciło kolejny instagramowy #challenge!