Maffashion w roli matki

Maffashion została mamą 10 września 2020 roku. Poinformowała o tym 6 dni później, udostępniając na Instagramie zdjęcie dziecka w objęciach jego ojca, aktora i rapera Sebastiana Fabijańskiego. Płeć i imię malca poznaliśmy dopiero kilka tygodni później, gdy (prawdopodobnie przez przypadek) zdradziła je dobra znajoma influencerki, Sara Boruc.  Okazało się, że para wybrała dla swojego syna dość oryginalne imię Bastian.

Julia Kuczyńska nie ukrywa, że wraz z narodzinami chłopca jej życie (zarówno prywatne, jaki zawodowe) mocno się zmieniło. Pod koniec 2020 roku blogerka, w ramach swojej autorskiej marki modowej Eppram, wypuściła dziecięcą linię Eppram Kids. Celebrytka chętnie chwali się też swą pociechą w mediach społecznościowych, gdzie poza udostępnianiem zdjęć chłopca pokazuje (bez koloryzowania), jak macierzyństwo wygląda naprawdę. Teraz otworzyła się w temacie, który wciąż nie jest zbyt często poruszany przez polskie instagramerki, mianowicie: opowiedziała o seksie po porodzie

Maffashion o seksie po porodzie

Życie seksualne świeżo upieczonych rodziców to kwestia, o której mówi niewiele aktywnych w sieci matek. O ile temat zmian zachodzących w kobiecym ciele w ciąży i po ciąży został w dużej mierze oswojony przez blogosferę i media społecznościowe, o tyle problemy łóżkowe po porodzie to rzecz, o której wciąż się nie dyskutuje. Tymczasem dla wielu par jest to wyzwanie. Zmęczenie, nieprzespane noce, trudności w skupieniu się na własnej przyjemności, kiedy tyle odpowiedzialności na głowie – nie wszyscy tak samo dobrze radzą sobie ze zmianami. Ten właśnie wątek poruszyła Maffashion w wywiadzie, którego udzieliła twórczyniom podcastu „Tak Mamy”.

„Od razu po ciąży czułam się osobą seksualną” – opowiedziała influencerka, zwracając jednocześnie uwagę, że koktajl hormonalny, który organizm funduje kobiecie rodzącej dziecko, powoduje przeniesienie uwagi z partnera na noworodka.  

Ja poszłam w oddawanie bliskości i uwagi dziecku, więc częstotliwość zbliżeń z partnerem oczywiście się zmieniła – wyznała Kuczyńska.

Mama Bastiana podkreśliła, że znaczącą rolę w zmianie dynamiki w sypialni odegrało także zmęczenie, jakie pojawia się zazwyczaj u świeżo upieczonych rodziców. Przyznała, że pewną przeszkodą w łóżku jest również proza życia z noworodkiem.

Lubię też, jak jest klimat, jakieś budowanie napięcia, chyba zresztą większość kobiet tak ma. A tutaj teraz nie ma na to przestrzeni – skomentowała Maffashion.

Gratulujemy umiejętności mówienia o sprawach istotnych, a przemilczanych!

--

Zobacz także:

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.