Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2022 za nami. To jedna z najważniejszych imprez w branży, a jej zwieńczeniem jest uroczysta gala zakończenia. W ubiegłą sobotę w Teatrze Muzycznym w Gdyni pojawiły się największe gwiazdy rodzimego kina, a także twórczynie i twórcy nominowanych podczas 47. edycji wydarzenia produkcji. Na czerwonym dywanie zaprezentowały i zaprezentowali spektakularne kreacje.

Gwiazdy na gali zamknięcia Festiwalu Filmowego w Gdyni 2022

Kto wziął udział w gali zamknięcia 47. Festiwalu Filmowego w Gdyni? Na ściance pozowały m.in. Joanna Opozda, która postawiła na białej sukience z trenem, a swój look uzupełniła o minimalistyczny make-up, Maria Dębska w kreacji z charakterystycznym – przeplatanym dekoltem, Dawid Ogrodnik w białym garniturze oraz Weronika Rosati w stylizacji w klimacie boho. Na ceremonii pojawiła się również Magdalena Boczarska, która wręczała nagrodę w jednej z kategorii. Jedna z najpopularniejszych aktorek w Polsce wybrała na tę okazję czarną maxi z oryginalnym wiązaniem. 

Jeśli jesteście ciekawe i ciekawi, kto pojawił się na gali zamknięcia Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2022, zajrzyjcie do naszej galerii. Znajdziecie tam zdjęcia gwiazd, które chętnie pozowały fotoreporterom. 

Festiwal Filmowy w Gdyni 2022: laureaci

Oczywiście warto wspomnieć nie tylko o gwiazdach na czerwonym dywanie, ale również o produkcjach, które triumfowały w tym roku w Gdyni. Złote Lwy trafiły w ręce ekipy „The Silent Twins”. Podczas tegorocznej edycji festiwalu doceniono również twórców i twórczynie filmów „Orzeł. Ostatni patrol” (m.in. najlepszy dźwięk, montaż i reżyseria), „Filip” (zdjęcia) czy „Śubuk" (scenariusz). Piotr Trojan okazał się najlepszym pierwszoplanowym aktorem – w 2022 roku nagrodzono go za występ w „Johnnym”. Natomiast Dorota Pomykała otrzymała statuetkę w kategorii pierwszoplanowa rola kobieca za film „Kobieta na dachu”. Odbierając nagrodę, aktorka zwróciła uwagę na bardzo ważną rzecz. Poprosiła twórców i twórczynie rodzimych produkcji, by pisali więcej ról dla kobiet w jej wieku. Popieramy!