Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak podzielili się w czwartek tragiczną wiadomością o śmierci swojego dziecka. Syn influencerki i byłego reprezentanta Polski w piłce nożnej chorował na bardzo rzadką odmianę nowotworu wątroby. Aby ratować zdrowie i życie Oliwiera aspirująca modelka na początku roku zdecydowała się umieścić chłopca w renomowanej klinice w Izraelu. Liczone w setkach tysięcy złotych koszty leczenia i przedłużającego się pobytu za granicą znacznie przekraczały możliwości finansowe obojga rodziców. Uczestniczka piątej edycji programu „Top Model” postanowiła więc zorganizować w tym celu aż dwie zbiórki pieniędzy. Dzięki ofiarności internautów, którym nie był obojętny los chorego chłopca, Oliwier w ostatnich miesiącach znajdował się pod opieką najlepszych specjalistów. Izraelscy lekarze niestety nie byli w stanie go uratować. Owoc związku Stępień i Rzeźniczaka odszedł z tego świata po zaledwie 12 miesiącach od narodzin.

Ostatnie pożegnanie syna Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka

W czwartek po południu była para wydała za pośrednictwem mediów społecznościowych wspólny komunikat, w którym przekazała druzgocącą informację.

Choroba Oliwierka niestety szybko rozprzestrzeniła się i zabrała naszego Aniołka, tutaj, na Ziemi Świętej, w Izraelu - można przeczytać w ostatnich postach na instagramowych profilach Stępień i Rzeźniczaka.

W dalszej części wpisu zrozpaczeni rodzice postanowili zdradzić, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb ich jedynego wspólnego potomka.

Msza pogrzebowa oraz ostatnie pożegnanie Oliwierka odbędzie się w kaplicy na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego 59A w Oleśnicy, 1 sierpnia (poniedziałek) o godzinie 14:00. Wszystkich, którzy chcą się pomodlić z nami Różańcem Świętym zapraszamy od 13:40 do kaplicy - oznajmili.

Magdalena Stępień ma prośbę do uczestników pogrzebu Oliwiera

Następnego dnia pogrążona w żałobie mama Oliwiera Rzeźniczaka udostępniła na InstaStory zdjęcie syna oraz informacje odnośnie daty i miejsca ostatniego pożegnania. 31-latka opatrzyła kolorową grafikę osobistym dopiskiem, w którym zwróciła się bezpośrednio do wszystkich, którzy mają zamiar wybrać się na uroczystości pogrzebowe w Oleśnicy.

Okazuje się, że Magdalena Stępień postanowiła wesprzeć swoimi ogromnymi zasięgami 14-miesięczną Zofię Bigos, która choruje na SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni.

Drodzy. Zamiast kwiatów poprosimy o modlitwę za Oliwierka i drobny datek na leczenie Zosi. Poniżej link - zaapelowała na InstaStories.