Tegoroczną majówkę większość z nas spędzi w domu. Być może przed telewizorem. A skoro tak, to dobrze wiedzieć, co naprawdę warto obejrzeć i jakie filmy od 1 do 3 maja pokażą najpopularniejsze stacje telewizyjne. To doskonała okazja, żeby nadrobić wiele tytułów, a wśród nich największe klasyki. Jeśli w majówkę macie więc ochotę odpocząć od platform streamingowowych, specjalnie dla was przejrzeliśmy program telewizyjny na najbliższe dni i wybraliśmy najciekawsze propozycje.

Majówka 2020 w telewizji. Co obejrzeć 1 maja w tv?

1 maja o 13:55 Polsat pokaże jeden z filmów, za który kochamy Robina Williamsa, czyli Pani Doubtfire. Choć w telewizji można było obejrzeć go już niezliczoną ilość razy, podobnie jak Kevina, Mrs. Doubtfire nigdy się nam nie znudzi. A historia lekkomyślnego ojca (Robin Williams), który po rozwodzie usiłuje zachować bliski kontakt z dziećmi i z pomocą geniusza charakteryzacji przemienia się w energiczną brytyjską nianię, niezmiennie śmieszy nas do łez. Tego samego dnia w Polsacie o 16:30 obejrzymy także jedną z najsłynniejszych rodzimych komedii z początku lat 70., a mianowicie Nie lubię poniedziałku w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego. Wieczorem natomiast o 22:55 czeka na was klasyka kina wojennego, czyli Cienka czerwona linia Terence'a Malika z Seanem Pennem, Adrienem Brody, George'em Clooney'em czy Woodym Harrelsonem w obsadzie. 

W TVN tego samego dnia świetne kino zaczyna się już od 11:55 i filmu Boyhood Richarda Linklatera. Film kręcony był przez blisko 12 lat od maja 2002 do października 2013 i przez cały ten czas bohaterów grali ci sami aktorzy, m.in. Ethan Hawke i Patricia Arquette. Wieczorem coś dla fanów filmów sensacyjnych, bo o 20:00 emisjia Mission: Impossible IV - Protokół duchów, zaś na koniec dnia wizja świata w 2035 roku według Terry'ego Gilliama, czyli 12 małp. 

Co 1 maja oferują stacje TVP i TVP2? Na Jedynce o 21:25 Osaczeni Jona Amiela z Seanem Connerym i Catherine Zeta-Jones, a na Dwójce dwa przyjemne seanse, czyli o 16:15 Oświadczyny po irlandzku z Amy Adams w roli głównej i Niania w Nowym Jorku o 21:15 ze Scarlett Johansson i Chrisem Evansem w obsadzie. 

Jak spędzić majówkę 2020 w domu? Podpowiadamy, co robić, aby się nie nudzić >>>

Co obejrzeć w majówkę w telewizji? Program tv: Polsat, TVN, TVP

Drugi dzień majówki przed telewizorem spędzić warto dopiero wieczorem. O 20:00 w TVN Brad Pitt zamiast starzeć się, będzie robił się coraz młodszy w filmie Ciekawy przypadek Benjamina Buttona w reżyserii Davida Finchera. A na ekranie u jego boku pojawi się piękna niezależnie o wieku Cate Blanchett. W tym samym czasie na Polsacie coś dla miłośników animacji, bo trzecia część Madagaskaru. Bez względu na to, który seans wybierzecie, wróćcie o 23:20 na TVN, bo tam pojawi się Teoria wszystkiego, a w niej nagrodzony Oscarem Eddie Redmayne jako Stephen Hawking oraz Felicity Jones w roli żony słynnego naukowca. Co w TVP? Naszym zdaniem nic ciekawego. No chyba, że macie słabość do polskich komedii, to o 21:30 być może rozśmieszą was Wkręceni 2. Ale nie obiecujemy. 

Majówka 2020 w tv. Co warto obejrzeć 3 maja?

W niedzielę 3 maja w TVN o 17:15 nagrodzona Oscarem świetna animacja W głowie się nie mieści, a wieczorem w tej samej stacji o 21:00 Jupiter. Intronizacja niegdyś braci, a teraz sióstr Wachowskich. W rolach głównych Sean Bean, Mila Kunis, Channing Tatum oraz Eddie Redmayne. O 21:55 TVP2 wyemituje thriller Zmowa milczenia, w którym Shia LaBeouf gra młodego reportera, który trafia na trop dawnego przestępcy, a obecnie szanowanego adwokata, Jima Grant. W tej roli legenda kina, Robert Redford. Z kolei o 22:15 na Jedynce historyczne klimaty i Kamerdyner w reżyserii Filipa Bajona z Januszem Gajosem, Łukaszem Simlatem, Borysem Szycem czy Sebastianem Fabijańskim w obsadzie. 

Film dokumentalny o Michelle Obamie trafi na Netflix! Kiedy premiera „Becoming. Moja historia”? >>>