27-letnia Anna Elliot to główna bohaterka „Perswazji”, czyli powieści Jane Austen, którą Netflix wziął na warsztat. W rolę XIX-wiecznej panny wcieliła się Dakota Johnson. Twórcy zapowiadają, że zamierzają podeszli do historii z klasycznej angielskiej powieści w sposób nowoczesny, dowcipny a nawet przewrotny. Jak wyszło? Cóż przedsmak mamy w postaci zdjęć z planu, które wzbudziły poruszenie fanek i fanów. Jest też oficjalny trailer.

Fani Jane Austen oburzeni zdjęciami z planu „Perswazji” 

Kiedy do sieci trafiły pierwsze zdjęcia, na których możemy zobaczyć bohaterki i bohaterów filmowej adaptacji „Perswazji”, nie obyło się bez poruszenia, ponieważ fanki i fani angielskiej powieści twierdzą, że charakteryzacja Dakoty Johnson do filmu nie odpowiada czasom, w których rozgrywa się akcja powieści. Kochający twórczość Austen szybko uaktywnili się w mediach społecznościowych, komentując niezgodności, bazując w sumie na jednym zdjęciu aktorki. Odbiorcom w oczy od razu rzucił się makijaż oraz ułożenie włosów niezgodne z epoką. Twórcy podkreślają jednak, że netfliksowe „Perswazje” nie mają być odwzorowaniem jeden do jednego treści powieści, lecz nieść ze sobą tchnienie świeżości.

Kto pojawi się obok Dakoty Johnson w „Perswazjach” 

Na ekranie obok gwiazdy „50 twarzy Greya” czy „Sokoła z masłem orzechowym” pojawi się także Henry Golding (jako kuzyn Anny Elliot) znany z komedii „Bajecznie bogaci Azjaci” z 2018 roku w reżyserii Jon M. Chu, jak i Cosmo Jarvis, grający już w „Lady Makbet” w reżyserii Williama Oldroyda, który tym razem zagra czarującego kapitana Fredricka Wentwortha. Za filmowe „Perswazje” odpowiedzialna jest reżyserka Carrie Cracknell, która do tej pory reżyserowała głównie sztuki teatralne. Zdjęcia do produkcji powstawały między innymi w okolicach Salisbury, w hrabstwie Wiltshire na południu Anglii.

„Perswazje” - o czym opowiada nowa produkcja Netflixa?

„Perswazje” to historia skoncentrowana wokół zbliżającej się do trzydziestki Anny Elliot, która wciąż (jak na tamte czasy) mieszka ze swoją snobistyczną rodziną będącą na skraju bankructwa. Sytuacja finansowa zmusza ich do przeprowadzki do Bath, gdzie bohaterka spotyka dawną miłość, kapitana Fryderyka Wentwortha, którego kilka lat wcześniej odrzuciła za namową krewnych, ponieważ nie miał majątku... Co wyniknie z tego spotkania?

„Perswazje” – oficjalny trailer

Premiera filmu z Dakotą Johnson zbliża się wielkimi krokami, czas więc na pierwszy oficjalny trailer! Są też nowe zdjęcia, które zobaczycie w naszej galerii. I musimy przyznać, że to wszystko sprawia, że czekamy na tę produkcję z jeszcze większą niecierpliwością! Bo zapowiada się świetnie! Te kostiumy, makijaże, fryzury, wnętrza... Przede wszystkim jednak gra aktorska!

Data premiery „Perswazji” z Dakotą Johnson na Netflix

Netflix zapowiadał, że adaptacja powieści Jane Austen na platformę streamingową w 2022 roku. I zgodnie z tymi zapowiedziami „Perswazje” z Dakotą Johnson w roli głównej będzie można obejrzeć na Netfliksie już 15 lipca tego roku. Nie możemy się doczekać!