Bryan Singer, odpowiedzialny za filmy o X-Menach i Dexter Fletcher, reżyser m.in. Gwiezdnego pyłu, wzięli na warsztat historię legendarnego zespołu Queen i jego charyzmatycznego frontmana, Freddie'ego Mercury'ego. Powstanie filmu o wybitnym i kontrowersyjnym artyście było kwestią czasu, a Bohemian Rhapsody to produkcja z dużym rozmachem i świetną obsadą. W główną rolę wcielił się Rami Malek, jeden z najbardziej obiecujących aktorów i gwiazdę serialu Mr. Robot, za który otrzymał nagrodę Emmy. Już pierwsze zdjęcia z planu filmu biograficznego rockowej grupy zapowiadały najwyższy poziom, a 37-letni aktor wyglądał na nich jak Freddie. Do sieci trafił właśnie zwiastun Bohemian Rhapsody, którym jesteśmy zachwyceni! Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że dla Ramiego udział w filmie to duże wyzwanie, w które maksymalnie się zaangażował. Co ciekawe, niektóre fragmenty z muzyką Queen, których oczywiście nie zabraknie, nagrano przy pomocy członków zespołu, Briana May'a i Rogera Taylora, a kilka partii zaśpiewał sam Malek. Muzycy zaangażowali się w produkcję, wspierając merytorycznie ekipę filmową.

„Legacies” to nowy spin-off „Pamiętników wampirów” i „The Originals” >>>

Premierę Bohemian Rhapsody, filmu o Queen, zaplanowano na 2 listopada tego roku. Oficjalny trailer pojawił się na kanale zespołu, a opis prawdopodobnie trafnie odzwierciedla to, co nas czeka podczas jego oglądania:

Bohemian Rhapsody to celebracja zespołu Queen, ich muzyki i niezwykłego wokalisty Freddie'ego Mercury'ego, który przeciwstawiał się stereotypom i konwencjom, stając się jednym z najbardziej ukochanych artystów na świecie. Film obrazuje błyskawiczny rozwój zespołu dzięki kultowym utworom i rewolucyjnemu brzmieniu (…), zjednoczenie się zespołu w obliczu zagrażającej życiu chorobie Freddie'ego oraz jeden z najlepszych koncertów na Live Aid w historii muzyki rockowej. To wszystko scementowało zespół, który zawsze był bardziej jak rodzina i który do dziś inspiruje outsiderów, marzycieli i melomanów.