Jesteście fankami Seksu w wielkim mieście? Na kontynuację legendarnego serialu HBO trzeba będzie jeszcze chwile poczekać. Zdjęcia do produkcji, w której zabraknie niestety Kim Cattrall, czyli serialowej Samanthy Jones, ruszają wiosną tego roku, więc premiera w najlepszym przypadku zaplanowana zostanie na 2022 rok. Oczekiwanie można umilić sobie przypomnieniem wszystkich sześciu części, a także filmów. Ale tutaj radzimy się pospieszyć. Obie produkcje można obejrzeć w tej chwili na Netflix, ale z końcem marca 2021 znikną z platformy. To normalny zabieg w przypadku tytułów na licencji.

O czym jest film „Seks w wielkim mieście”?

Pierwsza filmowa odsłona Seksu w wielkim mieście z 2008 roku skupia się przede wszystkim na jednym wątku, a mianowicie na przygotowaniach do ślubu Carrie (Sarah Jessica Parker) i Mr. Biga (Chris Noth). Wszystko ma być oczywiście idealnie, ale jak można się domyśleć – nie do końca wychodzi. Z kolei Miranda (Cynthia Nixon), która jest po ślubie ze Steve’em (David Eigenberg), dowiaduje się o wydarzeniu, które mocno wpływa na ich dalsze relacje. Zaś Charlotte spodziewa się dziecka i w związku z tym bardzo boi się o ciążę, gdyż już raz poroniła. A co dzieje się u Samanthy (Kim Cattrall)? Mieszka w Los Angeles wraz z robiącym aktorską karierę Smithem (Jason Lewis). I choć ich związek wydaje się idealny, najbardziej wyzwolonej i niezależnej z przyjaciółek ewidentnie brakuje czegoś w życiu.

O czym jest film „Seks w wielkim mieście 2”?

W drugiej części Seksu w wielkim mieście (2010) wraz z bohaterkami podróżujemy do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wycieczka ta dla każdej z przyjaciółek okazuje się idealnym momentem na to, aby przeanalizować swoją życiową sytuację. Czy nadal są szczęśliwe w małżeństwie, a niektóre w macierzyństwie? Dla Carrie wizyta w Abu Zabi wiąże się ze wspomnieniami. Bohaterka wpada bowiem na swojego byłego partnera, Aidana (John Corbett), który podobnie jak ona jest w związku małżeńskim. Co było nieuniknione, między eks kochankami dochodzi do zbliżenia, o czym Carrie postanawia powiedzieć Bigowi. Wspólny wyjazd Carrie, Mirandy, Charlotte i Samanthy wiąże się również ze skandalem, który wywołuje ta ostatnia. Kiedy między nią a nowo poznanym mężczyzną Rikardem dochodzi do intymnych uniesień, nagle Samantha oraz jej przyjaciółki stają się w mocno konserwatywnym kraju personami non grata. A szejk, który opłacił ich wyjazd, nagle przestał nadal go finansować.