Sposób na błyszczące i zdrowe paznokcie wynaleziono ponad 400 lat temu. To właśnie wtedy kobiety zamieszkujące Japonię wcierały sobie specjalną mieszankę składników w płytkę paznokcia, aby wyglądały ładniej. Kilkaset lat później Europejki, zafascynowane azjatycką pielęgnacją, kultywują ten zabieg. Co to jest manicure japoński, jak się go robi, ile taki zabieg kosztuje u kosmetyczki i czy można go zrobić w domu?

Manicure japoński – co wchodzi w skład pyłków i jakie są efekty?

Zabieg polega na wcieraniu w płytkę paznokci specjalnych preparatów, które ją nabłyszczają i odżywiają. Pierwszy krok to aplikacja specjalnej pasty, a następnie utrwalenie jej poprzez wtarcie pudru, który wspomaga wchłanianie odżywczych składników.

Manicure japoński to bomba witaminowa dla naszych paznokci, a efekty widać już po pierwszym zabiegu. Wzbogaca je w składniki mineralne, które uszczelniają płytkę i ją wzmacniają. Wszystko za sprawą składników, takich jak: witamina A i E, odpowiadających za prawidłowy wzrost paznokci, pyłków pszczelich, które są źródłem cystyny, a także krzemionka z Morza Japońskiego, ułatwiająca wnikanie witamin w głąb płytki. Manicure japoński rekomenduje się dla osób ze zniszczoną, łamliwą i suchą płytką ze skłonnością do rozdwajania się.

Nail artists, które warto obserwować na Instagramie >>>

Ile kosztuje manicure japoński i ile czasu trwa?

Manicure japoński można zrobić w salonach kosmetycznych. Zazwyczaj ceny zaczynają się od 40 zł, a zabieg trwa nie dłużej niż 40 minut. Efekt utrzymuje się nawet 2 tygodnie. W tym czasie nie można malować paznokci, zarówno zwykłymi lakierami, jak i hybrydowymi.

Czy manicure japoński można zrobić w domu?

Manicure japoński nie jest skomplikowaną sprawą, a zestawy do wykonania zabiegu samodzielnie można kupić w sieci. Ich ceny wahają się w granicach od 70 zł do 130 zł. W skład profesjonalnych zestawów wchodzą: odżywcza pasta, utrwalający puder, specjalne przyrządy (m.in. polerki, które ułatwiają wcieranie preparatów w paznokcie) oraz pilniki i szpatułki. Spróbujecie zrobić manicure japoński?