Marcowe wydanie GLAMOUR jest szczególne z kilku powodów. Ten numer dedykujemy naturze, życiu w rytmie slow i naszym „braciom mniejszym”, zwierzętom. Piszemy też, jak każdy z nas może zatroszczyć się o przyszłość planety, zaczynając od zmian w menu. Tylko tyle i aż tyle, proste, prawda? Zresztą echa troski o środowisko i potrzeby obcowania z naturą widać też w modzie na nowy sezon, o czym również przeczytasz w marcowym GLAMOUR. Zobacz, co jeszcze znajdziesz w aktualnym wydaniu. 

Dlaczego warto mieć marcowe wydanie GLAMOUR z Natalią Przybysz na okładce?

1.    Gwiazda okładki Natalia Przybysz mówi: Zaczynam się od miłości. Taki tytuł ma też jej najnowsza płyta z niepublikowanymi wcześniej piosenkami Kory. Z ikoną polskiej muzyki Natalię łączy sporo: sprzeciw wobec dyskryminacji, odwaga, potrzeba wolności i miłość do zwierząt. Tę ostatnią widać też na zdjęciach z naszej sesji okładkowej, gdzie artystka pozuje ze swoimi dwoma psami: Zuzą i Bobo.

2.    Zwierzęta mają swoje prawa. Niestety, są one notorycznie łamane. Dotyczy to szczególnie (ale nie tylko) zwierząt z hodowli przemysłowych i ferm futrzarskich. O tym, jak ich sytuacja wygląda w Polsce i na świecie i dlaczego jest jeszcze wiele do zrobienia w tej kwestii, rozmawiamy z Martą Korzeniak, aktywistką ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

3.    Poznaj aktywistki działające na rzecz zwierzaków. Gabi Drzewiecka wspiera schroniska i adoptowała dwa psy, Emma Szpura znana na Instagramie jako Ptasia Mama ratuje ptaki, (szczególnie bliskie jej sercu są gołębie), a Zofia Pawelska założyła fundację Lab Rescue, która zajmuje się zwierzętami po badaniach laboratoryjnych.

4.    Nie każdy musi lubić klapsy, „dirty talk” i skórzane gorsety w łóżku. Waniliowy seks (tak jak każdy inny seks oparty na konsencie) też jest OK. Nie jest OK natomiast „shaming” i wyśmiewanie czyichś preferencji seksualnych.

5.    Trendy w modzie i urodzie na wiosnę-lato 2022. Projektanci podpatrzyli je u tiktokerów i influencerów. Dlatego na wybiegach królują estetyki wywodzące się z mediów społecznościowych: dark academia, cottage core, indie sleaze, twee. W makijażach zaś królują galaktyczne i graficzne makijaże i włosy w kolorze gumy balonowej. Zebraliśmy najciekawsze tendencje na nadchodzący sezon. Które z nich wybierzesz?

6.    Czy dieta uratuje planetę? Na pewno zmiana naszych nawyków żywieniowych to dobry krok na rzecz środowiska, który każdy z nas ma w zasięgu ręki, a dokładniej talerza. O diecie planetarnej, jej zaletach i jak wdrożyć ją w praktyce opowiadają ekspertki od zrównoważonego rozwoju  z fundacji WWF Polska: Ewa Chodkiewicz i Magdalena Wieczerzyńska w naszym nowym cyklu EkoPolemika.

Zobacz także:

Nowy numer magazynu GLAMOUR możecie kupić w najlepszych salonach z prasą i na stronie kultowy.pl.