Pod koniec maja w sprzedaży pojawiła się wyjątkowa kolekcja marki Espirt, która połączyła siły z duetem projektantów Craig & Karl. Z okazji trwającego w czerwcu Pride Month oraz odbywającej się Parady Równości najnowsza linia jest inspirowana tęczą, czyli symbolem społeczności LGBTQ. Kolekcja ma również charakter charytatywny. W ramach współpracy Esprit wesprze nowojorską organizację The Ali Forney, sponsorując 12 500 posiłków. Fundacja zapewnia mieszkania oraz kompleksową pomoc młodzieży LGBTQ, zmagającą się z brakiem akceptacji i odrzuceniem w różnych środowiskach. Z okazji 50. rocznicy słynnych zamieszek w Stonewall, które rozpoczęły ruch społeczności mniejszości seksualnych, osób transseksualnych i niebinarnych, Esprit zwraca uwagę na wciąż aktualny temat ich dyskryminacji i marginalizacji. Jednocześnie udowadniając, że miłość nie zna płci. Dlatego motywem przewodnim kolekcji jest hasło „Kochajmy się!”.

IKEA wypuściła nową wersję niebieskiej torby. Kultowa Frakta w kolorach tęczy, wspierając ruch LGBT >>>

Espirt wraz z projektantami Craig & Karl stworzył wyjątkową kolekcję, nawiązującą do kolorowej tęczy

Przesłanie kolekcji Esprit, za którą stoi amerykańsko-brytyjski duet Craig & Karl, jest proste, chociaż przez wiele osób niezrozumiałe: miłość, równość i jedność, o którą walczy społeczność LGBTQ, szczególnie podczas Pride Month. Z okazji premiery linii, wybraliśmy się do Berlina na specjalny event, przybliżający problem dyskryminacji, ale również historię mniejszości seksualnych. Odwiedziliśmy miejsca w stolicy Niemiec, które nawiązują do ruchu LGBTQ. Widzieliśmy m.in. Schwules Museum, jedyne muzeum na świecie, w całości poświęcone historii gejowskiej. Następnie uczestniczyliśmy w panelu, w którym wzięli udział bohaterowie kampanii Esprit, transgenderowa modelka Teddy Quinlivan oraz model Reece King. Podzielili się swoją historią, opowiedzieli o coming outach i o tym, jak całe dzieciństwo byli gnębieni w szkole z powodu swojej odmienności, co w efekcie utrudniło im zaakceptowanie tego, kim są. Dzisiaj zarówno Teddy, jak i Reece udzielają się społecznie, walcząc o równość i zwiększenie świadomości społeczeństwa oraz o edukację dzieci od najmłodszych lat w takich tematach jak homoseksualizm.

W kolekcji Esprit, która jest unisex, znalazły się t-shirty, bluzy, spodnie dresowe i szorty, które są idealne na lato. Całość dopełniają designerskie dodatki, takie jak torby na siłownię i czapki typu full cap. Całość jest utrzymana w kolorystyce, nawiązującej do sześciu pasków tęczy. Każdy odcień ma inne znaczenie, a główne przesłanie łączy się z motywem całej akcji Esprit. W galerii znajdziecie zdjęcia z wyjątkowej kampanii.