Awokado na stale wpisało się nie tylko w nasze menu i instagramowe profile. Jego niepodrabialny smak, który pozwala uwydatnić walory smakowe wszystkiego, co pojawia się w jego towarzystwie i wartości odżywcze, dzięki którym kilkoma kęsami możemy skutecznie chronić się przed chorobami, m.in. Alzheimerem, miażdżycą, a nawet otyłością, to wcale nie te powody, dla których rzeczony owoc dostał w sieci drugie życie.

Podczas gdy kolorowe kompozycje z wykorzystaniem tego najprzyjemniejszego odcienia zieleni zbierające na Instagramach tysiące polubień w końcu się przejadły, internet podbija całkiem nowy trend znów stawiający ten wyjątkowy owoc w centrum i do dosłownie: awokado jako puzderko skrywające pierścionek zaręczynowy. Zastanawiacie się, dlaczego? Hm, a właściwie - dlaczego nie?

ZOBACZ TAKŻE: Otwarto pierwszy na świecie avocado bar

Jak się okazało post @fooddeco, czyli profilu z owocowymi kompozycjami, ze zdjęciem przedstawiającym awokado właśnie w takim kontekście nieoczekiwanie pobił wszelkie rekordy popularności: polubiło go prawie 11 tysięcy użytkowników, a na propozycję wskazania osoby, która w ten sposób powinna zadać kluczowe pytanie will you marry me? zareagowało ponad 2 tysiące. Co więcej, jeśli wierzyć zagranicznym portalom, jedna z amerykańskich firm oferuje usługę polegającą na wydrukowaniu tego hasła na owocu zapewniając, że ma na swoim koncie niejeden matrymonialny sukces.

A wy? Przyjęlibyście takie zaręczyny?

ZOBACZ TAKŻE: Powstała nowa odmiana awokado. Będziecie zachwyceni!