Wakacje od mężczyzn? Bardzo proszę! Na tej wyspie odpoczywać mogą wyłącznie kobiety! W ośrodku SuperShe Wellness.

„Przebywanie na wakacjach z mężczyznami potrafi być wymagające i wyczerpujące. Postanowiliśmy stworzyć więc bezpieczne miejsce dla kobiet, w którym mogą się zregenerować – zastanowić się nad sobą i nad tym, czego naprawdę potrzebują. W którym nikt im nie będzie przeszkadzał”  – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu ośrodka SuperShe Wellnes, położonego na wyspie, na której przebywać mogą wyłącznie kobiety. Gdzie jej szukać? Na Bałtyku, a konkretnie na terenie Finlandii, niedaleko Helsinek.

Co robić w wakacje: samemu i za darmo? Podpowiadamy! >>>

Wyspa tylko dla kobiet i ośrodek SuperShe Wellnes, stworzony z myślą o niczym niezakłóconym kobiecym wypoczynku

To pomysł Kristiny Roth, Finki, która postanowiła porzucić pracę w korporacji i zająć się czymś – co tu kryć – trochę przyjemniejszym. I... kupiła wyspę, z myślą o tym, by było to miejsce wyłącznie dla kobiet. Początkowo myślała głównie o sobie i swoich przyjaciółkach, z czasem jednak – najprawdopodobniej w ramach kobiecej solidarności – postanowiła otworzyć progi wyspy także dla innych kobiet. Tak powstał ośrodek SuperShe Wellness, w którym w idyllicznych warunkach można oddać się zabiegom pielęgnacyjnym, pysznemu zdrowemu jedzeniu i błogiemu relaksowi. I zapomnieć nie tylko o obowiązkach, ale i o mężczyznach, którzy na wyspę mają wstęp wzbroniony. Pomysł się przyjął (chyba nie jesteście zaskoczone ;)). Ośrodek SuperShe Wellness na wyspie funkcjonuje od czerwca 2018 roku. Mimo, że pobyt nie należy do najtańszych. Za tygodniowy reset od mężczyzn trzeba zapłacić równowartość 4 tysięcy euro. To jednak opcja „full wypas” – z transportem i wszelkimi atrakcjami. Są jednak też pakiety bardziej przystępne cenowo – nawet o połowę tańsze. 

Wakacje dla singli: dokąd jechać samemu? Wczasy aktywne i leniwe >>>

Odpoczynek od płci brzydszej to tylko jedna z oferowanych atrakcji. Bo choć główną ideą było, by na wyspie kobiety mogły cieszyć się chwilą, wolne od oceny ze strony innych, atrakcji tu nie brakuje. Skorzystać można bowiem nie tylko z oferty spa, które zaprasza na masaż, odnowę biologiczną czy do sauny fińskiej, ale i uprawiać jogę, medytować, wybrać się na wycieczkę górską lub kajakiem, wziąć udział w zajęciach fitness albo kursie gotowania. Zapomnijcie jednak o niezdrowym jedzeniu. Na wyspie obowiązuje zdrowa, ekologiczna kuchnia (większość produktów pochodzi z ekologicznych gospodarstw prowadzonych przez kobiety). Zainteresowane? By dostać się na wyspę tylko dla kobiet, trzeba przejść rekrutację, bo jak podkreśla jej właścicielka, Kristina Roth, zaprasza innych do swojego domu. To jednak jedyny stres, potem już czeka na was wyłącznie święty spokój.