Praca marzeń dla każdego oznacza coś innego. Dla jednych będzie to wysoka pensja, dla innych niezależność (czyt. brak szefa), a jeszcze dla innych sztywne godziny pracy i takie obowiązki, by po wyjściu z biura automatycznie o nich zapomnieć aż do 7:00 kolejnego dnia. Znajdą się też tacy, którzy pracę marzeń utożsamiają z miejscem wykonywania swoich obowiązków. Najlepiej, by było ono gdzieś na końcu świata, w miejscu, które bardziej kojarzy się z destynacją na urlop, a nie na etat. Jeżeli należycie właśnie do tej grupy, mamy dla Was doskonałą wiadomość. Możecie wyjechać do pracy na… Antarktykę! Taką opcję oferuje Polska Stacja Antarktyczna im. H. Arctowskiego mieszcząca się nad Zatoką Admiralicji na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych, a rekrutację prowadzi Instytut Biochemii i Biofizyki PAN. Trwa właśnie nabór kandydatów na uczestników 44. wyprawy antarktycznej w sezonie 2019-2020!

O czym marzą Polacy? Wyniki raportu BOŚ mogą Was zaskoczyć! >>>

Praca na Antarktyce czeka! Na jakich stanowiskach?

Jesteście chętni? Wspaniale. Teraz tylko musicie skonfrontować swoje umiejętności z wymaganiami. Niektóre z nich są bardziej sprecyzowane – stacja potrzebuje m.in. elektroników, informatyków, ratowników medycznych, mechaników samochodowych czy kucharzy. Ale pożądani są również kandydaci, którzy mogą wykazać się nie zawodowym fachem, a umiejętnościami, jakie nabyli realizując swoje pasje. Poszukiwane są bowiem osoby np. do monitoringu ptaków i ssaków płetwonogich czy osoby świetnie zorganizowane, które będą w stanie prowadzić administrację stacji. Opcji jest całkiem sporo, a szczegółowe informacje możecie znaleźć tutaj. Dodatkowym atutem będą również patenty motorowodne, kursy wspinaczkowe no i oczywiście znajomość języków obcych (przede wszystkim angielskiego i hiszpańskiego). Polska Stacja Antarktyczna im. H. Arctowskiego poszukuje chętnych na wyprawę roczną, ale i półroczną. Zainteresowani? Radzimy się pospieszyć, bo aplikacje można składać jeszcze do 13 stycznia. Rozmowy kwalifikacyjne prowadzone będą od marca do maja 2019, natomiast okres zatrudnienia obejmuje okres od września 2019 do listopada 2020 roku. Powodzenia!

PS A jeśli o pracy dowiedzieliście się dzięki nam i uda Wam się pomyślnie przejść rekrutację, czekamy na kartkę z pozdrowieniami!

Gap year - czy warto zrobić sobie w życiu przerwę? >>>