Sypialnia nie jest miejscem, w którym powinna gościć monotonia. Łóżkowa rutyna może skutecznie osłabić libido, a stąd już tylko krok do poważniejszych problemów w związku. Na szczęście istnieje wiele technik, które pozwalają uczynić pożycie intymne bardziej ekscytującym. Jedną z nich jest masaż waginy.

Na czym polega masaż waginy?

Mówiąc o masażu waginy, na myśli należy mieć technikę stymulacji kobiecych zewnętrznych narządów płciowych za pomocą dotyku. Wiele par traktuje taki masaż jako grę wstępną, pomagającą osiągnąć stan podniecenia przed właściwą częścią aktu miłosnego. Warto jednak podkreślić, że tego rodzaju pieszczoty wcale nie muszą prowadzić do stosunku. Mało tego, nie muszą też kończyć się orgazmem (choć mogą). To właśnie brak jakichkolwiek oczekiwań sprawia, że masaż może dać maksymalnie dużą satysfakcję i wywołać stan błogiego odprężenia.  

Masaż waginy daje największą przyjemność, gdy jest wykonywany dłonią. Zabawki erotyczne? Oczywiście, można ich użyć, tym bardziej, że rynek seks-gadżetów oferuje wiele akcesoriów dedykowanych pobudzaniu zewnętrznych narządów płciowych. Warto jednak pamiętać, że dotyk najskuteczniej buduje poczucie bliskości, które jest wyjątkowo pożądane w relacjach intymnych.

Jak zrobić masaż waginy?

Zanim rozpoczniesz wykonywanie masażu, zadbaj o odpowiednią atmosferę w pomieszczeniu. Sypialnia powinna być przewietrzona, ale temperatura powietrza nie może spaść poniżej komfortowego poziomu. Oboje przejdziecie będziecie nago (a przynajmniej jedno z was), a gęsia skórka powinna pojawić się na ciele w wyniku podniecenia, nie wychłodzenia. Zapal świece i kadzidła. Włącz relaksującą muzykę, którą oboje lubicie. Tych kilka prostych zabiegów pozwoli wam odprężyć się i wprowadzić w nastrój sprzyjający bliskości. 

Przygotuj wszystkie niezbędne akcesoria. Przyda się:

  • olejek do masażu,
  • ręcznik,
  • dodatkowa poduszka. 

Jeżeli akurat nie masz pod ręką dedykowanego olejku, sprawdzi się też lubrykant, ale olejek o przyjemnym zapachu będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Masaż ma być przecież przyjemnością, więc dobry poślizg jest niezwykle istotny. Substancję podgrzej do przyjemnej temperatury. W tym celu, możesz użyć specjalnego podgrzewacza, ogrzewanego świeczką. Możesz też włożyć butelkę do naczynia wypełnionego ciepłą wodą. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak dogodzić kobiecie? Wskazówki i cenne rady dotyczące techniki pieszczot

Zobacz także:

Pamiętaj, że kobiece narządy płciowe są znacznie bardziej wrażliwe niż męskie. O ile większość z nas lubi mocne, intensywne pieszczoty, to twoja partnerka niekoniecznie będzie zadowolona ze zbyt "brutalnego" traktowania jej kobiecości. Masaż ma wywołać uczucie błogiego odprężenia. Pamiętaj więc, że twój dotyk musi być czuły i delikatny. 

Masażu nie rozpoczynaj od miejsc intymnych. Na początku, poproś ją, żeby położyła się na brzuchu i zamknęła oczy (to zwiększy intensywność doznań). W pierwszej fazie, skup się na jej karku, ramionach, plecach, pośladkach i nogach. Gdy poczujesz, że mięśnie się rozluźniają, a napięcie opuszcza jej ciało, poproś swoją partnerkę, by położyła się na plecach. Teraz możesz skupić się na jej piersiach i brzuchu. To skutecznie przygotuje ją do znacznie odważniejszych pieszczot, pobudzających najwrażliwsze strefy erogenne.

Masaż waginy zawsze powinien wyglądać tak samo?

Zanim przejdziemy do szczegółowego omówienia techniki masażu waginy, najpierw musimy podkreślić, że poniższe wskazówki należy traktować jako ogólne. Każda kobieta inaczej reaguje na bodźce erotyczne. Niektóre panie wolą delikatną, czułą stymulację, inne wolą nieco silniejsze doznania. Podstawą jest więc obserwacja. Przyglądaj się reakcjom swojej partnerki i spróbuj z nich odczytać, jakie pieszczoty dają jej największą rozkosz. Zmieniaj technikę, by sprawdzić, jak twoja druga połówka reaguje na to. Możecie też porozmawiać o tym (ale nie w trakcie masażu, bo rozmowa może ją wytrącić ze stanu relaksu). To przecież nic krępującego. Nie jest tajemnicą, że pary, które potrafią rozmawiać o seksie, czerpią największą satysfakcję z pożycia intymnego.

Dochodząc do sedna sprawy, nie traktuj wskazówek w kwestii masażu waginy jako jedynego słusznego wyznacznika. Swoją technikę dostosuj do potrzeb i oczekiwań kobiety, z którą dzielisz sypialnię. W grze miłosnej chodzi przede wszystkim o rozkosz, a żeby móc ją zapewnić, musisz wyjść naprzeciw jej potrzebom. 

Maksymalnie przyjemny masaż waginy krok po kroku

Skoro tę kwestię mamy już omówioną, przejdźmy do sedna tematu, czyli masażu zewnętrznych narządów płciowych. Gdy już wprawisz ją w odpowiedni nastrój masażem całego ciała, skup się na jej miejscach intymnych. Poproś swoją partnerkę, żeby ugięła nogi w kolanach i rozchyliła je. Uklęknij lub usiądź między jej udami. To ważne, żeby było ci wygodnie. Masaż potrwa trochę, a jeśli swoje myśli będziesz kierować w stronę odczuwanego dyskomfortu, nie skupisz się na jej przyjemności. Także twoja partnerka spędzi dłuższy czas w jednej pozycji, więc mając na uwadze komfort, podłuż poduszkę lub złożony w kostkę ręcznik pod jej pośladki. 

Gdy już zadbasz o wasz wspólny komfort, będziesz mógł przejść do pieszczot. Najpierw, połóż dłonie na jej kolanach i powolnymi, delikatnymi ruchami skieruj się w stronę jej sromu, przesuwając ręce po wewnętrznej stronie ud. Zatrzymaj się na pachwinach i zacznij ugniatać zagłębienie w tej okolicy zaciśniętymi pięściami. Na tym etapie, możesz pozwolić sobie na nieco intensywniejszy dotyk. Następnie, otwórz dłonie, połóż je na wewnętrznej stronie jej ud i wróć do kolan, po czym ponownie skieruj się w stronę pachwin i ponów masaż. Sekwencję powtórz kilka razy.

Następnie, przejdź do masażu wzgórka łonowego. Zacznij od delikatnego gładzenia tego obszaru otwartą dłonią. W dalszej kolejności, zacznij delikatnie ugniatać skórę opuszkami palców. Przez cały czas obserwuj reakcje swojej partnerki. Gdy jej oddech przyspieszy a na twarzy zacznie malować się rozkosz, nieznacznie przyspiesz tempo. 

W kolejnym kroku, skup swój dotyk na jej wargach sromowych większych (zewnętrznych). Postępuj podobnie jak w przypadku wzgórka łonowego. Zacznij od gładzenia jej sromu otwartą dłonią. Następnie, opuszkami palców ugniataj wargi sromowe, najpierw jedną, później drugą, a następnie obie. Na tym etapie, musisz przywiązać szczególną uwagę do delikatności dotyku. Jeżeli użyjesz zbyt dużej siły, cały nastrój może prysnąć jak bańka mydlana. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak zrobić dziewczynie dobrze? Poznaj wskazówki i sprawdzone techniki

Delikatnie rozchyl zewnętrzne wargi sromowe i skup się na wewnętrznych. Dotykaj je z czułością i delikatnością. Jeżeli twoje dłonie zdążyły się przesuszyć, ponownie nawilż je olejkiem. To ważne, bo w kolejnym kroku, skierujesz się w stronę łechtaczki. 

Ułóż obok niej kciuki i z zachowaniem najwyższej delikatności zacznij ugniatać skórę. Po kilku chwilach, przejdź do masażu samej łechtaczki, delikatnie pocierając ją palcem. Jeżeli zorientujesz się, że twoja partnerka jest już silnie podniecona, możesz zwiększyć intensywność pieszczot lub zanim nastąpi orgazm - wprowadzić penis do pochwy i rozpocząć penetrację. Możesz też przejść do masażu punktu G, wprowadzając palec do jej pochwy. Nie wykonuj jednak szybkich ruchów, bo ten obszar lubi powolną stymulację. To zapewni jej niezwykle silne doznania.