Dlaczego masaż wykonywany jest akurat na piasku kwarcowym?

Zabiegi z użyciem ciepłego piasku znane były już w starożytnym Egipcie, jako terapia medyczna. Corocznie miliony turystów podróżuje specjalnie po to, by poczuć ciepło piaszczystych plaż i zregenerować swoje ciało. Dzisiejsze technologie pozwalają w dowolnym czasie i miejscu zastosować taką terapię rozgrzewającą. Kwarcowy piasek Alfa charakteryzuje się specjalnymi właściwościami umożliwiającymi pobieranie, magazynowanie i stopniowe oddawanie ciepła. Piasek umożliwia też, dzięki dopasowaniu się do ciała, idealne odciążenie mięśni i równomierne przenoszenie ciepła na wszystkie części naszego ciała. Suche i delikatne ciepło oddawane przez piasek kwarcowy otacza nasze owinięte ciało i pozwala tym samym na szybkie i intensywne odprężenie bez ewentualnych kłopotów z sercem i krążeniem.

 

Jak wygląda sam masaż?

Na piasku kwarcowym możemy wykonać każdy rodzaj masażu, w Talarii wykonujemy go w dwóch wersjach jako masaż relaksacyjny, w którym łączymy technikę masażu klasycznego z delikatnie ciepłymi stemplami kwarcowymi oraz masaż kondycyjny – czyli klasyczny sportowy opcjonalnie z rozgrzaniem pleców ( w szczególności okolic nerek i mięśni przykręgosłupowych (omijając sam kręgosłup).

 

O co chodzi w groźnie brzmiącym „podpalaniu”, czy jest bezpieczne i kto powinien się na nie zdecydować?

Tzw. podpalanie to nic innego jak jedna z metod rozgrzania równomiernego (krótkiego, ale skutecznego) pochodząca z filozofii Wschodu, o bezpieczeństwo dba wykwalifikowany terapeuta. Po wykonaniu masażu na plecach układany jest nasączony spirytusem ręcznik, który następnie zostaje podpalony. Z tego zabiegu powinniśmy korzystać w okresie zimowym i późno jesiennym, gdyż oprócz masażu chodzi w nim o dogrzanie nerek. Nerki dają człowiekowi najwięcej energii życiowej i ich funkcjonowanie wg holistycznych systemów medycznych wpływa na prawidłowe funkcjonowanie innych organów. Niedobór energii życiowej powoduje stany lękowe i depresyjne. Ognity masaż pleców to także dobra propozycja dla zestresowanego pracownika umysłowego, wspaniale relaksuje spięte mięśnie.

 

Czy są jakieś przeciwwskazania dla tego zabiegu?

Tak naprawdę przeciwskazania zależą od rodzaju masażu, który wykonujemy. Zdecydowane przeciwskazania to wszystkie stany odmienne dla organizmu, czyli ciąża, stany zapalne, stany pooperacyjne. Właściwości samego piasku i łóżka możemy wykorzystać wyłącznie do relaksu- wtedy zdecydowanie ograniczamy ilość przeciwskazań. Z takiego relaksu może skorzystać każdy.

 

ZOBACZ TEŻ: Jak przygotować się do pobytu w SPA, by naprawdę się nim cieszyć?

ZOBACZ TEŻ: Sposób na domowe SPA od The Body Shop

ZOBACZ TEŻ: Piżamy, szlafroki, koszule nocne... W czym nie wychodzić z łóżka?